Швейцарія приєдналася до Реєстру збитків, яких завдала російська агресія
Джерело: уряд Швейцарії
На засіданні 30 серпня Федеральна рада Швейцарії вирішила, що країна приєднається до Реєстру збитків.
У травні 2023 року Рада Європи створила Реєстр збитків – базу даних, що містить докази та інформацію про шкоду, завдану Україні Російською Федерацією.
“Це членство підкреслює підтримку Швейцарією тих, хто постраждав від війни, і політичного процесу відбудови України, який Швейцарія ініціювала спільно з українським урядом на Конференції відновлення України 2022 року в Лугано”, – зазначили ц повідомленні уряду.
Реєстр збитків є основним підсумком 4-го саміту Ради Європи, який відбувся 16 і 17 травня цього року в Рейк’явіку.
До Ради Європи вже приєдналися 37 держав-членів, а також Канада, Сполучені Штати, Японія та Європейський Союз.
Реєстр документуватиме докази та інформацію щодо збитків, втрат чи шкоди, завданої агресією Російської Федерації проти України.
- Федеральна рада Швейцарії приєдналась до рішення Європейського Союзу про невизнання документів, виданих Росією на тимчасово окупованих нею територіях України та Грузії.
- Сьогодні, 16 серпня, Федеральний уряд Швейцарії ухвалив рішення про запровадження додаткових санкцій проти Російської Федерації.
- Швейцарський приватний банк Julius Baer припинить всі операції з клієнтами, що базуються в Росії.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.