Предки людини насправді могли з’явитися в Європі, а не в Африці – вчені

Джерело: IFLScience
За словами вчених, виявлені в Туреччині останки мавпи, яка отримала назву Anadoluvius turkae, свідчать про те, що предки людини та африканських мавп з’явилися в Європі, а 9 – 7 мільйонів років тому переселилися до Африки.
Як повідомляється, частину черепа, що добре збереглася, вченим вдалося знайти ще в 2015 році. Останки дали можливість дослідникам використати програму для визначення еволюційних зв’язків. Аналіз кісток показав, що стародавня істота була розміром із великого самця шимпанзе або середню самку горили.
За словами фахівців, мавпа належить до людиноподібних мавп, групи, до якої входять африканські мавпи, включаючи шимпанзе, горил та бонобо. Найраніші відомі останки древніх людей було виявлено в Африці. Утім, команда стверджує, що останки A. turkae підтверджують гіпотезу про те, що предки людини жили в Європі, перш ніж опинитися в Африці.
“Наші результати припускають, що людиноподібні мавпи не лише з’явилися в Західній та Центральній Європі, а й понад п’ять мільйонів років розвивалися там, а також поширилися у східному Середземномор’ї, перш ніж зрештою переселитися до Африки, ймовірно, внаслідок зміни навколишнього середовища та скорочення лісів”, – пояснив професор Девід Беган із кафедри антропології Університету Торонто.
При цьому, на думку спеціалістів, A. turkae співіснував із великими тваринами, подібними до тих, що населяють Африку зараз. І вони мігрували на континент разом, близько восьми мільйонів років тому.
“Ми не маємо кісток кінцівок, але, з огляду на щелепи та зуби, тварин, знайдених поряд з ним, а також геологічних показників навколишнього середовища, A. turkae, ймовірно, жив у відносно відкритих умовах, на відміну від лісових умов, в яких існували людиноподібні мавпи. Більше нагадує те, на що, на нашу думку, було схоже місце проживання перших людей в Африці. Потужні щелепи та великі зуби з товстою емаллю дають можливість припустити, що його дієта складалася з твердих або жорстких продуктів харчування з наземних джерел, зокрема коріння та кореневищ”, – прокоментував Айла Севім Ерол з Університету Анкари.
Водночас існує ймовірність, що перші предки людини все-таки з’явилися в Африці, а потім мігрували до Європи. Але доказів такої версії недостатньо.
“Ця нова інформація підтверджує гіпотезу про те, що гомініди з’явилися в Європі і поширилися в Африці разом з багатьма іншими ссавцями між 9 і 7 мільйонами років тому, хоча і не доводить цього остаточно”, – резюмував Беган.
- Нове дослідження, проведене в Університетському коледжі Лондона, свідчить, що період екстремального похолодання 1,1 млн років тому, ймовірно, сприяв зникненню ранніх людських популяцій у Європі.
Опитування, проведене КМІС, показало, що 29% українців вважають, що російську мову потрібно вивчати у школах і виділяти на це стільки ж часу, або менше, аніж на вивчення інших іноземних мов (англійської, німецької тощо).
Непал планує видавати дозволи на сходження на Еверест лише тим альпіністам, які вже мають досвід підкорення принаймні однієї гімалайської вершини заввишки понад 7000 метрів. Така ініціатива є частиною проєкту нового закону, спрямованого на зменшення переповненості маршруту та підвищення безпеки на горі.
У ніч на 29 квітня Румунія підіймала в небо авіацію через атаку російських дронів на прикордонні райони України.
Віцепрезидент США Джеймс Ді Венс висловився щодо російсько-української війни. На його думку, якщо війна триватиме ще кілька років, Україна не здобуде перемогу і не поверне території, а тривалі бойові дії можуть призвести до ядерного удару.
Контррозвідка Служби безпеки України затримала ще одну російську агентку на Миколаївщині. Нею виявилась 57-річна співробітниця одного з управлінь Первомайської міської ради, яка збирала розвідувальну інформацію про українських захисників у південному регіоні.