У Саудівській Аравії чоловіка засудили до страти за твіти – HRW
Джерело: Human Rights Watch
31 серпня організація Human Rights Watch повідомила, що у Саудівської Аравії засудили чоловіка до смертної кари виключно на основі його активності в Twitter і YouTube.
В організації закликали скасувати вирок, який є “ескалацією придушення урядом свободи слова та мирного політичного інакомислення в країні”.
10 липня 2023 року Спеціалізований кримінальний суд Саудівської Аравії засудив Мухаммада аль-Гамді, вчителя на пенсії, за кілька злочинів, пов’язаних виключно з його висловленням думок в Інтернеті. Його засудили до смертної кари, використавши твіти, ретвіти та активність на YouTube як доказ проти нього.
На думку суду, аль-Гамді винний в “описі короля і наслідного принца у формі, що підриває релігію і право”, зв’язку з терористичною організацією та публікації фейків “з наміром вчинити терористичний злочин”.
Репресії в Саудівській Аравії досягли жахливої нової стадії, коли суд може винести смертний вирок лише за мирні твіти, — заявив експерт HRW Джої Ши, закликавши владу країни “відкинути цю пародію на правосуддя”.
Мухаммада аль-Гамді затримали в червні 2022 року, його помістили у в’язницю аль-Дахбан на північ від Джидди, де він перебував чотири місяці в одиночній камері і був позбавлений доступу до адвоката та контактів із родичами. Згодом його перевели до в’язниці аль-Хаїр в Ер-Ріяді.
Засуджений не вважає себе політичним активістом або правозахисником, натомість називає себе приватною особою, яка висловлює певне занепокоєння стосовно уряду Саудівської Аравії, зауважують у HRW.
Також повідомляється, що брат засудженого є відомим в Саудівській Аравії ісламським вченим та критиком уряду — Саїд бен Насер аль-Гамді, він проживає у вигнанні у Великій Британії.
- В Афганістані “Талібан” заявив про заборону жінкам відвідувати національний парк Банд-е-Амір у центральній провінції Баміян.
- 8 червня в ЮНІСЕФ заявили, що глибоко стурбовані тим, що таліби витісняють міжнародні організації з освітнього сектору Афганістану.
- Талібан наказав припинити роботу салонам краси в Афганістані.
- 27 липня міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстром заявив, що країна не санкціонує та не схвалює акції зі спалення Корану, але це дозволено шведськими законами про свободу слова.
Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що внаслідок посилення військових операцій у секторі Гази ізраїльським силам вдалося встановити контроль над близько 65% території анклаву.
Міністерство закордонних справ Вірменії передало послу Росії у Єревані Сергію Копиркіну ноту протесту через заяви офіційних осіб та публікації у російських державних медіа на адресу влади Вірменії.
Агентство з охорони довкілля США відправило в адміністративну відпустку 139 співробітників через те, що вони підписали лист з критикою політики президента Дональда Трампа.
У Німеччині внаслідок аварії автобуса постраждали четверо українців. Одного з постраждалих із кількома забоями та гематомами госпіталізували до місцевої клініки, іншим трьом після огляду надали квитки для подальшої подорожі. Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.