Китай планує залучити 40 млрд доларів на виробництво мікрочипів — Reuters

Джерело: Reuters 

Уряд Китаю планує запустити новий державний інвестиційний фонд задля залучення близько 40 мільярдів доларів для свого напівпровідникового сектора. У такий спосіб Пекін прагне наздогнати США та інших суперників.

За даними видання, ймовірно, цей фонд буде створено Китайським інвестиційним фондом індустрії інтегральних схем, який також відомий як Великий фонд. Анонімні джерела видання стверджують, що однією з основних галузей інвестицій стане обладнання для виробництва чипів.

Прагнення Китаю посилилися після того, як США запровадили в низку заходів щодо експортного контролю за останні кілька років. Вашингтон посилався на те, що Пекін може використати передові чипи для підвищення свого військового потенціалу.

Ймовірно, процес збору коштів займе кілька місяців. Поки що неясно, коли буде запущено третій фонд і чи буде внесено подальші зміни до планів.

Також до фондів Великого фонду входять міністерство фінансів та потужні державні підприємства, зокрема China Development Bank Capital, China National Tobacco Corporation та China Telecom.

Протягом багатьох років фонд надавав фінансування двом найбільшим китайським заводам з виробництва мікросхем. Серед них були Semiconductor Manufacturing International Corporation та Hua Hong Semiconductor, а також компанії Yangtze Memory Technologies, виробнику флешпам’яті та низці дрібніших компаній та фондів.

На сьогодні китайська індустрія мікросхем не здатна відігравати провідну роль у глобальному ланцюжку постачань, особливо щодо передових чипів.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.

У вересні російська армія щоденно втрачала на полі бою в Україні у середньому по 1271 особі вбитими та пораненими. Відповідні дані оприлюднив високопосадовець Північноатлантичного альянсу на брифінгу в Брюсселі в кулуарах засідання міністрів оборони 17 жовтня.