Китай планує залучити 40 млрд доларів на виробництво мікрочипів — Reuters

Джерело: Reuters 

Уряд Китаю планує запустити новий державний інвестиційний фонд задля залучення близько 40 мільярдів доларів для свого напівпровідникового сектора. У такий спосіб Пекін прагне наздогнати США та інших суперників.

За даними видання, ймовірно, цей фонд буде створено Китайським інвестиційним фондом індустрії інтегральних схем, який також відомий як Великий фонд. Анонімні джерела видання стверджують, що однією з основних галузей інвестицій стане обладнання для виробництва чипів.

Прагнення Китаю посилилися після того, як США запровадили в низку заходів щодо експортного контролю за останні кілька років. Вашингтон посилався на те, що Пекін може використати передові чипи для підвищення свого військового потенціалу.

Ймовірно, процес збору коштів займе кілька місяців. Поки що неясно, коли буде запущено третій фонд і чи буде внесено подальші зміни до планів.

Також до фондів Великого фонду входять міністерство фінансів та потужні державні підприємства, зокрема China Development Bank Capital, China National Tobacco Corporation та China Telecom.

Протягом багатьох років фонд надавав фінансування двом найбільшим китайським заводам з виробництва мікросхем. Серед них були Semiconductor Manufacturing International Corporation та Hua Hong Semiconductor, а також компанії Yangtze Memory Technologies, виробнику флешпам’яті та низці дрібніших компаній та фондів.

На сьогодні китайська індустрія мікросхем не здатна відігравати провідну роль у глобальному ланцюжку постачань, особливо щодо передових чипів.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.