Оборонно-промисловий комплекс РФ стикається з проблемами виготовлення ракет і комплектуючих для військової техніки – ISW
Джерело: ISW
Фахівці Інституту вивчення війни, з посилання на українські та російські джерела повідомляють, що оборонно-промисловий комплекс (ОПК) РФ стикається зі зростаючими проблемами щодо заміни основних поставок на додаток до вже відомих проблем з відновленням запасів високоточної зброї.
За даними української розвідки, за місця РФ може виготовляти десятки крилатих ракет “Калібр” та меншу кількість ракет “Іскандер”, що не дає їй змоги відновити довоєнний запас високоточної зброї.
У ГУР зауважили, що Росії через санкції важко отримувати сучасне оптичне обладнання, електроніку, чіпи та схеми, а “сірий імпорт” і контрабанда не можуть повністю покрити потреби російського ОПК.
Своєю чергою російські джерела стверджують, що ОПК РФ не може виробляти достатньо гуми для заміни зношених шин для військової техніки, життєво важливої для бойових дій на передовій, і зазначили, що збільшення зносу шин ускладнить пересування колісної техніки в брудних і дощових умовах, а також під час ожеледиці.
Російські джерела також наголосили, що влада РФ у невизначений час заявила, що вони знайдуть рішення щодо зношених шин до середини серпня, але станом на 5 вересня ситуація не змінилася.
Погана якість і недостатня кількість шин будуть накладати все більші обмеження на мобільність росіян в сльотаву пору року і взимку, резюмували в ISW.
- Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак зазначив, що в Росії зараз рекордний дефіцит робочої сили.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.