Щорічно через порти Балтії можна було б перевозити 10 млн тонн українського зерна — президент Литви

Джерело: Delfi

Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що на рік близько 10 млн тонн українського зерна можна було б відправляти після розбудови портових коридорів Балтійського моря.

За його словами, країни Балтії та Польщі не змогли б експортувати стільки зерна, скільки Україна експортує основними транзитними маршрутами. Утім гарно розвинений цей альтернативний маршрут може зробити загальний внесок Польщі, Литви, Латвії та Естонії значним.

“Так, ми не можемо конкурувати з основними каналами експорту українського зерна, (…) однак, за нашими розрахунками, за умови дотримання певних вимог транзит українського зерна через морські порти країн Балтії та Польщі може становити 10 млн тонн на рік. Це було б важливою частиною, важливою підтримкою”, – заявив Науседа.

Також він наголосив, що ЄС має “зробити все можливе”, аби українське зерно експортувалося.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.