За рік кількість заблокованих сайтів в РФ зросла на 85%
Джерело: росЗМІ
В РФ на вимогу “роскомнадзора” з січня по червень 2023 року заблокували або видалили понад 885 тисяч сайтів із забороненою російським законодавством інформацією.
Наразі цей показник на 85% вищий, ніж за перше півріччя 2022 року. Така динаміка пов’язується з розширенням підстав в РФ для блокувань інтернет-ресурсів, насамперед заборона на поширення так званих “фейків” про російську армію.
Окрім того, до 1,1 мільйона збільшилася кількість заблокованих чи видалених окремих матеріалів в інтернеті, що на 10% більше, ніж за весь 2022 рік.
Після початку російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року в РФ заблокували тисячі сайтів, зокрема безліч незалежних ЗМІ, соціальні мережі Facebook, Instagram і Twitter. За непідтвердженими даними, блокування може торкнутися і YouTube. Декілька днів тому уряд РФ запропонував блокувати ресурси з VPN-інструкціями для обходу блокувань.
Зауважимо, 5 вересня російський глава Володимир Путін заявив, що у РФ необхідно створити національний центр історичної пам’яті, оскільки Захід почав використовувати історію як “зброю ідеологічної боротьби” і спотворювати її “задля політичної кон’юнктури”.
- Віцепрезидентка Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Віра Юрова та єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс заявили, що РФ спотворює історію та поширює теорії змови, щоб “отруїти демократичні країни шкідливою дезінформацією”.
- Російська пропаганда щодо військового повномасштабного вторгнення в Україну поширюється через відеоігри.
- Користувачі соціальної мережі Twitter з синьою галочкою верифікації, які платять за просування свого контенту серед інших користувачів, є одними з найбільш широко поширених прикладів публікації фейків про війну Росії на території України.
Європейський Союз планує до кінця червня запропонувати законодавчі зміни, котрі передбачають повну відмову від російського газу до 2027 року. Це стане важливим кроком у довгостроковій стратегії зменшення енергетичної залежності від країни-агресора.
Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко поінформував, що у межах кампанія декларування доходів за 2024 рік, громадяни України задекларували загалом 326 мільярдів гривень, що на 107 млрд більше проти минулого року.
У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.
5 травня адміністрація президента США Дональда Трампа розпочала програму добровільної самодепортації нелегальних іммігрантів. Мігранти, котрі проживають у США нелегально, зможуть отримати фінансову та організаційну допомогу для повернення на батьківщину.