За рік кількість заблокованих сайтів в РФ зросла на 85%

Джерело: росЗМІ

В РФ на вимогу “роскомнадзора” з січня по червень 2023 року заблокували або видалили понад 885 тисяч сайтів із забороненою російським законодавством інформацією.

Наразі цей показник на 85% вищий, ніж за перше півріччя 2022 року. Така динаміка пов’язується з розширенням підстав в РФ для блокувань інтернет-ресурсів, насамперед заборона на поширення так званих “фейків” про російську армію.

Окрім того, до 1,1 мільйона збільшилася кількість заблокованих чи видалених окремих матеріалів в інтернеті, що на 10% більше, ніж за весь 2022 рік.

Після початку російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року в РФ заблокували тисячі сайтів, зокрема безліч незалежних ЗМІ, соціальні мережі Facebook, Instagram і Twitter. За непідтвердженими даними, блокування може торкнутися і YouTube. Декілька днів тому уряд РФ запропонував блокувати ресурси з VPN-інструкціями для обходу блокувань.

Зауважимо, 5 вересня російський глава Володимир Путін заявив, що у РФ необхідно створити національний центр історичної пам’яті, оскільки Захід почав використовувати історію як “зброю ідеологічної боротьби” і спотворювати її “задля політичної кон’юнктури”.

Президент США Дональд Трамп заявив, що країни, які підтримують “антиамериканську політику” БРІКС, зіткнуться з додатковими 10% тарифами.

Російські безпілотники влучили в будівлю Харківського обласного ТЦК, а також поблизу Запорізького обласного ТЦК, внаслідок чого четверо осіб зазнали поранень.

Карикатуристка видання The Guardian Нікола Дженнінгс у своїй новій роботі піддала критиці дії президента США Дональда Трампа у контексті війни Росії проти України.

У Петриківському районі Дніпропетровської області перекинувся двоповерховий пасажирський автобус, внаслідок чого одна людина загинула, ще 17 – постраждали.

У Московській області РФ зазнав атаки Краснозаводський хімічний завод, де виробляють вибухові речовини й компоненти для ракетного озброєння.