«Кіно заради перемоги»: у серпні відбулось 62 кінопокази у 12 областях України

Джерело: Державне агентство України з питань кіно
У межах національного туру “Кіно заради перемоги” у серпні цього року відбулось 62 кінопокази у 12 областях України.
Відтак, з 3 по 8 серпня у військових частинах Командування сил логістики Збройних сил України відбулось 18 показів стрічки “Атлантида” у Рівненській, Хмельницькій, Тернопільській, Вінницькій, Кіровоградській, Черкаській, Житомирській, Київській, Одеській та Харківській областях.
4 серпня, у селі Мельники Черкаської області пройшов показ фільму-казки “Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво”. На показ завітав автор сценарію Сашко Лірник для творчої зустрічі з глядачами.

Зображення: Держкіно
5 серпня, у селі Мирне Київської області, просто неба, продемонстровано пригодницький фентезі “Фокстер і Макс” для дитячої аудиторії.
13 серпня, у місті Рудки Львівської області громаді та внутрішньопереміщеним особам продемонстровано стрічку “Пекельна Хоругва та Козацьке Різдво”, згодом до Дня Незалежності відбувся показ історичного екшену “Захар Беркут”.

Зображення: Держкіно
З 17 по 21 серпня для військовослужбовців Командування сил логістики Збройних сил України організовано 24 кінопокази стрічки “Памфір” в Рівненській, Хмельницькій, Тернопільській, Вінницькій, Кіровоградській, Черкаській, Житомирській, Київській, Одеській та Харківській областях.

Зображення: Держкіно
26 та 27 серпня покази для внутрішньопереміщених осіб та громад пройшли у Київській області: у смт Баришівка продемонстровані дві стрічки: “Викрадена Принцеса” та “Черкаси”. Наступного дня у селі Кучаків були показані фільми “Фокстер і Макс” та “Захар Беркут”.

Зображення: Держкіно
Та протягом місяця, для внутрішньопереміщених осіб та мешканців міста проходили покази в Запоріжжі, а саме в Бердянському хабі, Мелітопольському хабі та Кінотеатр ім. О. Довженка — Запоріжжя. Глядачі переглянули: трагікомедію “Я працюю на цвинтарі”, воєнну драму “Черкаси”, документальну стрічку “Міф”, анімаційний фентезі “Викрадена принцеса” та пригодницький мультфільм “Микита Кожум’яка”.
Кінопокази туру розпочалися у серпні 2022 року і вже налічують 1 419 показів у 327 громадах та військових частинах 21 області України.
- В українському прокаті найкасовішим документальним кіно стала стрічка воєнного кореспондента Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”. За чотири дні вона зібрала понад 530 тисяч гривень.
- Фільм Ахтема Сеітаблаєва “Мирний-21” увійшов у десятку найпопулярніших стрічок українського Netflix. Стрічка вибилася в лідери за кількістю переглядів.
- На американській стримінговій платформі Netflix з’явилася українська історична драма “Чорний ворон”. Режисером стрічки є Тарас Ткаченко.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.