У Європарламенті закликали Зеленського ветувати закон про е-декларування

Джерело: депутат Європарламенту Міхаель Ґалер у Twitter

Депутати Європейського парламенту закликали президента України Володимира Зеленського повернути закон про електронне декларування до Верховної Ради з вимогою негайно відкрити реєстр декларацій.

У тексті заяви мовиться про те, що депутати підтримують відновлення електронного декларування майна в Україні і стурбовані закриттям реєстру від громадськості ще на рік.

Зображення: Міхаель Ґалер/Twitter

“Ми стурбовані тим, що закриття реєстру від громадськості не зміцнить довіру українців та міжнародних партнерів, матиме значний негативний вплив на антикорупційні зусилля та позбавить одного з ключових інструментів громадського контролю за державними службовцями, водночас підриваючи довіру до реформ”, – йдеться у заяві депутатів Європарламенту.

Окрім цього, зазначається, що у зверненні також міститься заклик до президента України накласти вето на ухвалений законопроєкт №9587-д.

Відомо, що до цього закону ухвалено правку, якою передбачено, що за неправду в декларації на суму до 1 млн 300 тис. грн порушнику загрожує лише штраф у розмірі 17 тис. грн, після сплати якого він не вважатиметься таким, що притягувався до відповідальності й надалі зможе бути призначений на відповідальні посади у державних органах, що зараз заборонено.

“Ми закликаємо президента Володимира Зеленського повернути законопроєкт №9534 до парламенту з вимогою відкрити реєстр та накласти вето на проєкт закону №9587-д у повному обсязі”, – написав депутат Європарламенту Міхаель Ґалер.

3 квітня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч із державним секретарем США Марком Рубіо.

​Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.

У Сенаті США запропонували законопроєкт про нові санкції проти Росії на випадок, якщо Кремль відмовиться припинити війну проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.