Румунія і США проведуть з Україною навчання в Чорному морі та дельті Дунаю

Джерело: ZIUA de Constanţa       

Військово-морські сили Румунії та Військово-морські сили США 11-15 вересня спільно організовують багатонаціональні навчання “Морський бриз 23.3” – у Чорному морі та дельті Дунаю.

За даними ВМС Румунії, у навчаннях будуть залучені Болгарія, Франція, Велика Британія, Північна Ірландія, Румунія, США, Туреччина та Україна.

Перед навчальними заходами 5-6 вересня організували в Констанці зустріч командувачів ВМС країн-членів НАТО з Чорного моря (Болгарія, Румунія та Туреччина), у якому також взяли участь командувач Військово-морськими силами Франції в Середземному морі, представники Королівського флоту Великої Британії, командувач 6-го флоту США, командувач Об’єднаними військово-морськими силами НАТО та делегація з України.

Конференція сприяє розвитку синхронізованого бачення на рівні структур НАТО та держав-партнерів щодо убезпечення Чорноморського регіону та безпеки морського руху в умовах війни Російської Федерації проти України.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.