У М’янмі журналіста засудили до 20 років позбавлення волі за репортаж про циклон

Джерело: Myanmar Now

У М’янмі фотожурналіста з незалежного видання засудили до 20 років ув’язнення з примусовими роботами за висвітлення циклону.

Як розповіли у виданні, силовики хунти затримали Сай Зау Тайке з незалежного інформаційного видання Myanmar Now у столиці штату Ракхайн Сіттве 23 травня, трохи більше ніж через тиждень після того, як циклон Мокко накрив країну.

Відомо, що 40-річний фотожурналіст повинен був зробити репортаж про наслідки шторму, внаслідок якого загинуло понад 140 людей. Багато з них належали до переслідуваної національної меншини рохінджа та мешкали в таборах для внутрішньо переміщених осіб.

Після арешту влада допитувала Сай Зау Тайке впродовж приблизно тижня в Сіттве та Янгоні. У середині червня його було переведено до в’язниці Інсейн у Янгоні.

Спочатку йому висунули звинувачення в дезінформації та підбурюванні до заколоту, які передбачають покарання від одного до 20 років.

Проте кількість звинувачень, за якими його засудили, не підтверджена.

Зазначено, що Сай Зау Тайке не мав жодного правового представництва під час утримання під вартою. До його засудження не було жодних судових засідань чи інших розглядів.

Окрім цього, після арешту наприкінці травня родині журналіста не дозволяли відвідувати його, а адміністрація в’язниці обмежила відправлення пошти та посилок на його ім’я, як і для інших ув’язнених по всій країні.

“Його вирок є ще одним підтвердженням того, що свобода преси була повністю скасована під правлінням військової хунти, і демонструє, яку високу ціну незалежні журналісти в М’янмі повинні платити за свою професійну роботу”, – прокоментував головний редактор Myanmar Now Све Він.

За словами співрозмовників видання, Сай Зау Тайке є другим журналістом Myanmar Now, якого заарештувала військова влада після державного перевороту 2021 року.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту проголосувати у другому читанні за законопроєкт №11474 про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. 

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.