У Лівії внаслідок повені щонайменше 2000 загиблих, 10 000 вважаються зниклими безвісти

Джерело: CNN

Шторм “Даніель” пролив стільки дощу на північний схід Лівії, що 12 вересня дві дамби повалилися, через що вода потекла у вже затоплені райони. Внаслідок цього близько 2000 осіб загинуло, а ще 10 000 вважаються зниклими безвісти.

За даними влади, в місті Дерна, яке зазнало найбільших руйнувань, змито цілі квартали.

Фото: CNN

Міністр охорони здоров’я уряду східного регіону Осман Абдель Джаліль відвідав Дерну.

“Ситуація була катастрофічною… Тіла все ще лежать у багатьох місцях. Є сім’ї, які все ще застрягли у своїх будинках, а під уламками є жертви… Людей змило в море”, – сказав він.

Влада повідомила, що обвал двох дамб під тиском повені спричинив те, що вода хлинула до Дерни, завдавши катастрофічних збитків.

“Зруйновано три мости. Вода зносила цілі райони, зрештою скидаючи їх у море”, – сказав Ахмед Місмарі, речник “Лівійської національної армії” (LNA).

Телефонні лінії в місті не працюють, що ускладнює рятувальні роботи, а працівники не можуть увійти в Дерну через значні руйнування.

Фото: CNN

Місмарі сказав, що повені були ц кількох містах, включаючи Аль-Байду, Аль-Мардж, Тобрук, Такеніс, Аль-Баяду та Батту, а також східне узбережжя аж до Бенгазі.

Кілька країн запропонували допомогу, поки рятувальні команди намагаються знайти вцілілих під уламками та завалами.

Вчені однозначно стверджують, що кліматичні зміни, спричинені людиною, посилюють шторми та інші екстремальні погодні явища.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.