В Україні почали споруджувати будинки для прийомних сімей, які втратили житло

Джерело: Міністерство соціальної політики України
В Україні почали будівництво перших 14 будинків для великих прийомних родин із прифронтових регіонів.
Їх будують за ініціативи Фундації Олени Зеленської “Адреса дитинства” у 8 областях України.
Загалом станом на сьогодні в Україні налічується 1 310 великих прийомних родин. У них виховують від 5 до 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
За час повномасштабної війни без домівок залишилися щонайменше 80 таких родин. Вони виїхали у безпечніші регіони України, але так і не мають постійного місця проживання.
Однією із перших новий дім матиме родина Алли та Олександра Ярославцевих із Запорізької області. Їхню домівку в рідній Михайлівці вщент зруйновано. Батьки з одинадцятьма дітьми наразі орендують житло в Борисполі.
У відомстві зазначили, що нові будинки для великих прийомних родин будуть інклюзивними, енергоефективними та матимуть облаштовані укриття.
Проєкт “Адреса дитинства” реалізується винятково коштом міжнародних донорів.
- У межах програми “єОселя” більш ніж три тисячі українських родин отримали пільгові кредити на придбання житла.
- Подати заявку на участь в програмі “єОселя” можуть ветерани війни, учасники бойових дій, ВПО та громадяни, які не мають власного житла, більшого за нормативну площу.
- До кінця 2023 року за програмою “єОселя” власне житло зможуть придбати до 10 тисяч родин. Для укладання додаткових 5-6 тисяч угод вже знайдено фінансування.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.
Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.
Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.