Україна подала судові позови проти західних компаній через невиконання контрактів на постачання озброєння – Newsweek

Джерело: Newsweek

Український уряд подав судові позови проти щонайменше двох західних компаній через невиконання контрактів на постачання обладнання або відсутність пропозицій про відшкодування грошей, сплачених Києвом на забезпечення угод.

Як нагадали у виданні, Міноборони України наразилося на серію скандалів, пов’язаних із закупівлями тоді, як армія продовжує боротьбу з повномасштабним російським вторгненням. За 18 місяців бойових дій українські сили стали сильно залежати від західної зброї.

Вказано, що 11% всіх підписаних військових контрактів укладено з іноземними постачальниками, і що “лише деякі з них відчували труднощі з виконанням своїх зобов’язань в повному обсязі”.

Шість іноземних компаній, дві з яких американські, “не повністю або частково не виконали свої зобов’язання за деякими контрактами, але здійснили часткове постачання або повністю повернули кошти”.

Натомість дві європейські компанії “не поставили товар і не повернули авансовий платіж”. Щодо цих постачальників вживаються юридичні заходи.

За словами співрозмовників видання, українське відомство не назвало компанії, проти яких подано позови.

Своєю чергою, у Міноборони пояснили, що це “може викликати труднощі в іноземних постачальників при виконанні своїх зобов’язань, наприклад, при укладанні угод з виробниками та іншими учасниками на закупівлю озброєння і військової техніки в країнах, що нейтрально ставляться до постачання озброєння в Україну”.

Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.