Житомирський архітектор створив 3D-модель зруйнованого палацу барона де Шодуара

Джерело: Максим Гордійчук/Facebook

Архітектор Максим Гордійчук розробив 3D-модель зруйнованого палацу барона Івана де Шодуара, який був побудований у Житомирі на початку ХХ ст.

“У палаці барон Іван де Шодуар розмістив свою колекцію живопису, бібліотеку, старовинні меблі, антикваріат та побутові речі. Після більшовицького заколоту і смерті Івана Максиміліановича музей потрапив до рук радянської влади, експозиція була частково розпорошена, дещо втрачено. Під час Другої світової війни та окупації німецькі нацисти його пограбували, а те що залишилось, з часом перейшло до інших приміщень в місті. Будівля постраждала при звільненні Житомира від загарбників у 1943 році і хоча її можливо було відновити, в повоєнні роки палац демонтували”, – розповів Гордійчук.

Фото: Гордійчук

Повідомляється, що чотириповерховий палац із флігелем Барон де Шодуар почав будувати у Житомирі у 1905 році. Для створення парку він запросив із Варшави майстра садово-паркової культури Мартіна Затона.

Також до будівництва палацу долучився київський зодчий Зиновій Журавський, який працював у стилях необароко і модерн. В оформленні фасадів будівлі відчувалась вгамована розкіш, смак і потяг до античних традицій. Стараннями майстра-каменяра Вацлава Длоугі побудовані оригінальні підпірні стіни, місточки і алеї, на яких встановлені античні скульптури, декоративні вази та акваріуми з екзотичними рибами.

У парку барона де Шодуара, де знаходився палац, встановили стенд з доповненою реальністю, а також Гордійчук створив 3D-модель зруйнованої будівлі.

У Фінляндії 75 жінок розпочали підготовку до можливої війни з Росією.

Ворохта та Урич увійшли до списку 55 “Найкращих туристичних сіл” 2024 року UN Tourism. Відтепер села можуть розраховувати на участь у міжнародних програмах фінансування, що дасть змогу поліпшити умови для мандрівників і зберегти унікальну атмосферу.

Під час повітряної тривоги в Одеській області жінка телефонувала в Державну службу з надзвичайних ситуацій і вимагала “дати відбій”.

Королева Великої Британії Камілла стала почесною докторкою з літератури Лондонського університету.

 Джерело: wealth з посиланням на Physical Review Journals     Дослідники Бірмінгемського університету вперше успішно визначили точну…