У Міненерго закликали країни Європи також позбавлятися залежності від Росії в енергетиці

Джерело: Міністерство енергетики

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Україна докладає максимум зусиль для зміцнення своєї енергетичної безпеки і незалежності, а також закликав країни Європи позбавлятися залежності від РФ у галузі енергетики.

Таку заяву міністр енергетики зробив, звертаючись в онлайн-форматі до учасників конференції високого рівня “Енергетична безпека після 2023 року: досягнення готовності до зими в неспокійні часи”. Участь у заході взяли єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон, а також міністри енергетики країн-членів ЄС.

Очільник Міненерго наголосив, що наступної зими ворог планує продовжувати атаки на енергетичну інфраструктуру. У межах підготовки до опалювального сезону в Україні триває наймасштабніша за всю історію незалежності ремонтна кампанія.

Для відновлення пошкодженої інфраструктури залучається, зокрема, обладнання, яке було надане міжнародними партнерами. Також проводяться роботи з посилення фізичного захисту об’єктів і заходи для децентралізації генерації електроенергії, що дозволить зміцнити стійкість і підвищить гнучкість системи.

Міністр також зазначив, що попередня зима була непростою не тільки для України, а і Європи в цілому. 

“Росіяни маніпулювали цінами на енергетичних ринках, і багато наших партнерів переконалися, що залежність від Росії в енергетиці – це загроза національній безпеці всіх країн”, – наголосив Галущенко.

Зокрема, очільник Міненерго підкреслив, що Україна готова допомогти європейським партнерам посилити їхню енергетичну безпеку і пропонує користуватися українськими підземними сховищами для зберігання газу.

Особливо Герман Галущенко акцентував на необхідності позбавлення залежності від Росії у ядерній галузі та підкреслив провідну роль України у цьому питанні. Він нагадав, що нещодавно у реактор ВВЕР-440 Рівненської АЕС було завантажено першу партію ядерного палива, яке було вироблено компанією Westinghouse Electric Sweden AB за участі фахівців українського НАЕК “Енергоатом”. Раніше реактори цього типу працювали тільки на ядерному паливі російського виробництва.

“Це кінець російській монополії на цьому ринку. Ми робимо все можливе, щоб стати незалежними в енергетичному секторі, і закликаємо партнерів також іти цим шляхом”, – резюмував міністр.

Перший транш кредиту ЄС для України більше не включатиме 5,9 мільярда євро оборонного фінансування виробництва безпілотників, а натомість покриє 3,2 мільярда євро бюджетної підтримки.

Вже цього місяця Данія передасть Україні 15 000 далекобійних артилерійських пострілів. Партнери зреагували на запит Києва та переспрямували частину фінансування з боєприпасів короткої дальності на далекобійні артилерійські рішення.

Перший заступник військового омбудсмана Руслан Циганков заявив, що наказ головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського про обов’язкову ротацію військових після 60 діб на позиціях у більшості випадків не виконується. Такий висновок зробили за результатами розгляду скарг військовослужбовців.

У Кремлі обговорюють можливість нової хвилі мобілізації після виборів до Держдуми у вересні. Причиною називають нестачу особового складу на фронті та зниження темпів набору контрактників.

Росія посилює тиск на Білорусь, намагаючись використати її територію для розширення війни проти України та можливих операцій проти країн НАТО. Тим часом, самопроголошений президент країни Олександр Лукашенко намагається зберегти дистанцію від прямої участі у війні та покращити відносини із Заходом.