У Міненерго закликали країни Європи також позбавлятися залежності від Росії в енергетиці
Джерело: Міністерство енергетики
Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Україна докладає максимум зусиль для зміцнення своєї енергетичної безпеки і незалежності, а також закликав країни Європи позбавлятися залежності від РФ у галузі енергетики.
Таку заяву міністр енергетики зробив, звертаючись в онлайн-форматі до учасників конференції високого рівня “Енергетична безпека після 2023 року: досягнення готовності до зими в неспокійні часи”. Участь у заході взяли єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон, а також міністри енергетики країн-членів ЄС.
Очільник Міненерго наголосив, що наступної зими ворог планує продовжувати атаки на енергетичну інфраструктуру. У межах підготовки до опалювального сезону в Україні триває наймасштабніша за всю історію незалежності ремонтна кампанія.
Для відновлення пошкодженої інфраструктури залучається, зокрема, обладнання, яке було надане міжнародними партнерами. Також проводяться роботи з посилення фізичного захисту об’єктів і заходи для децентралізації генерації електроенергії, що дозволить зміцнити стійкість і підвищить гнучкість системи.
Міністр також зазначив, що попередня зима була непростою не тільки для України, а і Європи в цілому.
“Росіяни маніпулювали цінами на енергетичних ринках, і багато наших партнерів переконалися, що залежність від Росії в енергетиці – це загроза національній безпеці всіх країн”, – наголосив Галущенко.
Зокрема, очільник Міненерго підкреслив, що Україна готова допомогти європейським партнерам посилити їхню енергетичну безпеку і пропонує користуватися українськими підземними сховищами для зберігання газу.
Особливо Герман Галущенко акцентував на необхідності позбавлення залежності від Росії у ядерній галузі та підкреслив провідну роль України у цьому питанні. Він нагадав, що нещодавно у реактор ВВЕР-440 Рівненської АЕС було завантажено першу партію ядерного палива, яке було вироблено компанією Westinghouse Electric Sweden AB за участі фахівців українського НАЕК “Енергоатом”. Раніше реактори цього типу працювали тільки на ядерному паливі російського виробництва.
“Це кінець російській монополії на цьому ринку. Ми робимо все можливе, щоб стати незалежними в енергетичному секторі, і закликаємо партнерів також іти цим шляхом”, – резюмував міністр.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що російські окупанти планують подовжувати обстріли українських енергооб’єктів, тому збільшення видобутку вугілля важливе для проходження опалювального сезону.
- Речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк повідомила, що Росія, ймовірно, може зараз здійснювати підготовку до ударів по енергетичній інфраструктурі України, як це було восени та взимку минулого року.
- 6 вересня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із державним секретарем США Ентоні Блінкеном, під час якої сторони обговорили низку важливих питань, зокрема захист енергетичної інфраструктури.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.