Литва планує позбавити громадянства фігуристку, яка виступає в Росії

Джерело: LRT

Комісія з питань громадянства Литви рекомендує позбавити литовського громадянства, народжену в Росії фігуристку Маргариту Дробязко через те, що вона продовжує виступати у РФ.

Президент Литви Гітанас Науседа, який має право позбавляти громадянства, заявив, що зробить це “найближчим часом”.

“Це питання для мене абсолютно зрозуміле. Тому я зроблю це найближчим часом. Я вважаю, що люди, які хочуть нести світло культури і добра в чоботах агресора, повинні продовжувати це робити без громадянства Литовської Республіки”, – сказав глава держави.

Фігуристка, яка проживає у РФ і отримала литовське громадянство у 1993 році за те, що представляла країну на міжнародних змаганнях, заявила у відкритому листі на початку цього тижня, що вона не бере участь в російській пропаганді, а поширює “світло культури і добра”.

Своєю чергою, голова Комісії з питань громадянства Пранас Жукаускас заявив, що рекомендація позбавити Дробязко громадянства ґрунтується на діях спортсменки, а не на її прямо вираженій або прихованій позиції.

“Ми мусимо обрати сторону, бо не можна удавати, що одне не існує без іншого, особливо коли ця культура, або її видимість, створюється в державі, де проливається невинна кров. Ми повинні бути принциповими і дотримуватися тих цінностей, яких ми дотримувалися з перших днів війни в Україні, і ми будемо їх дотримуватися “, – зазначив президент.

Громадянство Дробязко, надане як виняток 30 років тому, переглядають відповідно до нещодавно прийнятого законодавства, яке дозволяє позбавляти громадянства осіб з подвійним громадянством, якщо вони публічно висловлюють підтримку державі, яка становить загрозу інтересам безпеки Литви або її союзників.

Влада Литви стверджує, що Дробязко підтримує тісні професійні та особисті зв’язки з Тетяною Навкою, дружиною Дмитра Пєскова, прессекретаря президента країни-агресорки Володимира Путіна.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.