Литва планує позбавити громадянства фігуристку, яка виступає в Росії

Джерело: LRT

Комісія з питань громадянства Литви рекомендує позбавити литовського громадянства, народжену в Росії фігуристку Маргариту Дробязко через те, що вона продовжує виступати у РФ.

Президент Литви Гітанас Науседа, який має право позбавляти громадянства, заявив, що зробить це “найближчим часом”.

“Це питання для мене абсолютно зрозуміле. Тому я зроблю це найближчим часом. Я вважаю, що люди, які хочуть нести світло культури і добра в чоботах агресора, повинні продовжувати це робити без громадянства Литовської Республіки”, – сказав глава держави.

Фігуристка, яка проживає у РФ і отримала литовське громадянство у 1993 році за те, що представляла країну на міжнародних змаганнях, заявила у відкритому листі на початку цього тижня, що вона не бере участь в російській пропаганді, а поширює “світло культури і добра”.

Своєю чергою, голова Комісії з питань громадянства Пранас Жукаускас заявив, що рекомендація позбавити Дробязко громадянства ґрунтується на діях спортсменки, а не на її прямо вираженій або прихованій позиції.

“Ми мусимо обрати сторону, бо не можна удавати, що одне не існує без іншого, особливо коли ця культура, або її видимість, створюється в державі, де проливається невинна кров. Ми повинні бути принциповими і дотримуватися тих цінностей, яких ми дотримувалися з перших днів війни в Україні, і ми будемо їх дотримуватися “, – зазначив президент.

Громадянство Дробязко, надане як виняток 30 років тому, переглядають відповідно до нещодавно прийнятого законодавства, яке дозволяє позбавляти громадянства осіб з подвійним громадянством, якщо вони публічно висловлюють підтримку державі, яка становить загрозу інтересам безпеки Литви або її союзників.

Влада Литви стверджує, що Дробязко підтримує тісні професійні та особисті зв’язки з Тетяною Навкою, дружиною Дмитра Пєскова, прессекретаря президента країни-агресорки Володимира Путіна.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.