Болгарські фермери відмовилися зустрічатися прем’єром Денковим у межах обговорення імпорту українського зерна
Джерело: BNR
Болгарські фермери відмовилися зустрічатися з прем’єр-міністром країни Ніколаєм Денковим для обговорення рішення скасувати заборону на імпорт українського збіжжя.
“Фермери, незадоволені рішенням депутатів скасувати заборону на імпорт української агропродукції, надіслали листа прем’єр-міністру Ніколаю Денкову, в якому зазначили, що відмовляються з ним зустрічатися”, – йдеться у повідомленні.
Як відомо, раніше прем’єр-міністр запросив їх на зустріч, що була запланована на суботу, 16 вересня, за день до початку анонсованих ними масових протестів.
Своєю чергою, Денков вкотре запевнив у своїй підтримці рішення парламенту щодо імпорту українського зерна.
За його словами, Болгарія немає проблем з імпортом трьох з чотирьох зернових з України, за винятком соняшнику та нерафінованої рослинної олії. Тому держава готова підтримати виробників, які постраждали б від відновлення імпорту.
При цьому прем’єр-міністр зауважив, що “вимоги аграріїв є загальними, не стосуються їхніх реальних проблем та дуже далекі від реальності”.
- В Болгарії парламентський комітет з питань економічної політики та інновацій прийняв проєкт рішення щодо позиції країни про продовження профілактичних заходів щодо імпорту деяких товарів з України після 15 вересня.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 246 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.