У Гаазі поновлять слухання за позовом України проти Росії щодо вчинення геноциду

Джерело: Deutsche Welle

Протягом 18-27 вересня у Міжнародному суді ООН у Гаазі проведуть слухання по справі України проти Росії “Щодо звинувачень у вчиненні геноциду відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього”. Українська сторона стверджує, що РФ порушила Конвенцію 1948 року про геноцид.

На слуханнях сторони заслухають про юрисдикцію суду і прийнятність скарги України. Водночас РФ висувала попередні заперечення і представить їх 18 вересня.

У суді пояснили, що одна зі сторін має право оскаржити юрисдикцію суду у справі або заявити, що суд не може розглядати справу з інших причин. Іншій стороні запропонують відповісти на ці заперечення. У перший день слухання буде опубліковано письмові заяви,  що допоможе краще досягти їхньої позиції.

Під час суду заслухають сторони для винесення рішення. У Гаазі мають вирішити, що має юрисдикцію і що позов є повністю або частково прийнятим, розгляд по суті відновитися або в іншому випадку суд завершиться.

Цей етап слухань триватиме до 27 вересня. Утім рішення про юрисдикцію буде винесено пізніше. Якщо суд погодиться з РФ і визнає, що не має юрисдикції, то забезпечувальні заходи будуть скасовані.

Позов до Міжнародного суду ООН було подано Україною невдовзі після початку повномасштабного вторгнення.

У слуханнях візьмуть участь 26 із 27 країн Євросоюзу, тобто крім Угорщини, а також Ліхтенштейну, Норвегії, Канади, Великої Британії, Нової Зеландії та Австралії. Парами будуть виступати Чехія і Словаччина, Люксембург і Швеція, а також Канада й Нідерланди.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.