У Гаазі поновлять слухання за позовом України проти Росії щодо вчинення геноциду
Джерело: Deutsche Welle
Протягом 18-27 вересня у Міжнародному суді ООН у Гаазі проведуть слухання по справі України проти Росії “Щодо звинувачень у вчиненні геноциду відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього”. Українська сторона стверджує, що РФ порушила Конвенцію 1948 року про геноцид.
На слуханнях сторони заслухають про юрисдикцію суду і прийнятність скарги України. Водночас РФ висувала попередні заперечення і представить їх 18 вересня.
У суді пояснили, що одна зі сторін має право оскаржити юрисдикцію суду у справі або заявити, що суд не може розглядати справу з інших причин. Іншій стороні запропонують відповісти на ці заперечення. У перший день слухання буде опубліковано письмові заяви, що допоможе краще досягти їхньої позиції.
Під час суду заслухають сторони для винесення рішення. У Гаазі мають вирішити, що має юрисдикцію і що позов є повністю або частково прийнятим, розгляд по суті відновитися або в іншому випадку суд завершиться.
Цей етап слухань триватиме до 27 вересня. Утім рішення про юрисдикцію буде винесено пізніше. Якщо суд погодиться з РФ і визнає, що не має юрисдикції, то забезпечувальні заходи будуть скасовані.
Позов до Міжнародного суду ООН було подано Україною невдовзі після початку повномасштабного вторгнення.
У слуханнях візьмуть участь 26 із 27 країн Євросоюзу, тобто крім Угорщини, а також Ліхтенштейну, Норвегії, Канади, Великої Британії, Нової Зеландії та Австралії. Парами будуть виступати Чехія і Словаччина, Люксембург і Швеція, а також Канада й Нідерланди.
- МВС Росії оголосило в розшук суддю Міжнародного кримінального суду (МКС) Томоко Акане. Вона 17 березня цього року видала ордер на арешт президенту Росії Володимиру Путіну і дитячому омбудсмену Марії Львової-Бєлової.
- Міжнародний кримінальний суд у Гаазі може видати нові ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна за воєнні злочини скоєні ПВК “Вагнер”.
Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен повідомила, що країна профінансує українську оборонну промисловість на 130 млн євро.
Британське видання The Economist опублікувало обкладинку-ребус з “прогнозом” на 2025 рік. Серед тем – військові конфлікти, зміни клімату, штучний інтелект та інше.
Через 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Кремлі спробували пояснити, чому напад відбувається не за планами Москви. Так, прессекретар Путіна Дмитро Пєсков поскаржився на участь у війні “усього НАТО”.
Київський апеляційний суд ухвалив рішення залишити під вартою військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергія Гнезділова. Його звинувачують у самовільному залишенні військової частини (СЗЧ).
Від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України 24 лютого 2022 року команда Петра Порошенка спрямувала на допомогу ЗСУ понад 6 мільярдів 247 мільйонів гривень.