У Канаді створили робота на основі ШІ, здатного відтворювати роботи художників
Джерело: CTV News
Новий канадський стартап Acrylic Robotics розробив робота, який використовує штучний інтелект (ШІ) для масштабного відтворення робіт справжніх художників.
За словами власниці та генеральної директорки Acrylic Robotics Хлої Райан, вона заснувала цю компанію з “усвідомлення”.
“Це було усвідомлення того, що будь-який інший вид мистецтва, як правило, має певний спосіб відтворити його в масштабі”, — пояснила Райан, яка має досвід незалежного художника та вивчала машинобудування в Університеті Макгілла (Канада).
Як зауважила засновниця стартапу, письменники більше не переписують рукописи від руки.
“Кожен може отримати доступ до їхньої літератури”, – додала вона.
Утім, як стверджує Райан, це не стосується художників, оскільки повна величина задуму митця обмежена оригінальними копіями.
Також гендиректорка компанії зазначила, що роботи від Acrylic Robotics можуть відтворити оригінальну картину за допомогою насадок для пензля.
“Замість того, щоб створювати лише один оригінальний твір мистецтва та продавати його за 5 000 доларів або більше, ми могли б запропонувати колекцію обмеженого тиражу за нижчою ціною для більшої аудиторії. Художники все ще можуть отримувати такий же дохід”, — запевнила вона.
При цьому повідомляється, що при ближчому розгляді картин, відтворених роботами, все ж таки можна побачити майже непомітні розбіжності з оригіналом.
- У звіті ООН зазначено, що генеративний штучний інтелект може зробити так, що працівники сфер, пов’язаних із канцелярією, здебільшого втратять роботу. Організація застерігає, що вплив ШІ на постраждалих працівників все ще може бути суворим.
- Вчені розробили модель ШІ, яка може зчитувати рентгенівські знімки грудної клітини, щоб визначити біологічний вік та стан здоров’я людини.
- У Каліфорнії пожежники використовують штучний інтелект для того, щоб допомогти виявити лісові пожежі, передаючи відео з понад 1000 камер, стратегічно розміщених по всьому штату.
- В Ужгородському замку за допомогою штучного інтелекту відновили портрет володарки фортеці графині Крістіни Чакі.
- Компанія Meta представила модель штучного інтелекту з відкритим кодом AudioCraft, що дозволяє формувати музику чи звуки за допомогою текстових підказок.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…