ЄС представить пропозиції нового пакета антиросійських санкцій у жовтні – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Європейський Союз працює над змістом 12-го пакета антиросійських санкцій, який може бути представлений вже у жовтні цього року. До нового пакету санкцій може увійти заборона на закупівлю алмазів із Москви.

“Нові заходи, які можуть бути запропоновані вже наступного місяця, ймовірно, включатимуть версію ЄС про майбутню заборону “Групи семи” (імпорту алмазів – ред.) і, можливо, довгоочікувану пропозицію використовувати прибуток, отриманий від заморожених активів Центрального банку (РФ – ред.), для допомоги Києву”, – заявили поінформовані джерела.

Як розповіли у виданні, 12-ий пакет антиросійських санкцій може бути представлений в першій половині жовтня або під час жовтневого саміту ЄС-США, дата якого ще не встановлена.

Також новий пакет, ймовірно, міститиме подальші кроки щодо перешкоджання обходу санкцій Росією через треті країни, зокрема ОАЕ і Туреччину.

Водночас додається, що група європейських країн, до якої входить Польща і країни Балтії, закликала до впровадження додаткових санкцій для сфери торгівлі російським скрапленим природнім газом (СПГ), а також для ІТ-сфери.

На додачу до цього, країни закликали ввести обмеження на ядерний сектор РФ, однак, за даними видання, подібні пропозиції були неодноразово відхилені ЄС.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.