«Ми не відправимо в Україну жодного снаряда», – прем’єр-міністр Словаччини

Джерело: Reuters

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив для близько 300 прихильників на політичному мітингу минулого тижня в словацькому містечку Бановце-над-Бебравоу напередодні виборів 30 вересня.

“Ми мирна країна. Ми не відправимо в Україну жодного снаряда”.

Якби він виконав свої слова, це означало б кардинальні зміни для Словаччини, яка досі була вірним союзником України у її війні проти Росії. Країна постачала зброю та запропонувала потужну політичну підтримку Україні в рамках Європейського Союзу та НАТО.

“Їм все одно доведеться сісти й знайти угоду. Росія ніколи не піде з Криму, ніколи не піде з територій, які вона контролює”, — сказав Фіцо.

Він розкритикував санкції проти Росії, закликав до зближення з Росією після закінчення війни та пообіцяв накласти вето на членство України в НАТО, якщо така можливість виникне.

Під час виступу Фіцо сказав, що війна “почалася у 2014 році, коли українські нацисти та фашисти почали вбивати російських громадян на Донбасі та Луганську”.

На думку соціологів, дезінформація в соціальних мережах посилила поляризацію серед виборців і спричинила суспільний скептицизм щодо підтримки України.

За словами чотирьох високопоставлених західних дипломатів, передвиборча риторика Фіцо викликає занепокоєння у союзників Словаччини.

Крім того, за останніми опитуваннями соціально-консервативна партія Фіцо SMER-SSD лише трохи попереду з підтримкою 19,4% проти 18,2% ліберальної партії Прогресивної Словаччини (PS). Багато залежить від того, як пройдуть менші партії.

Опитування Globsec, проведене на початку цього року, показало, що лише 40% словаків вважають Росію відповідальною за вторгнення в Україну, що є найнижчим показником у Центральній та Східній Європі.

24 квітня Головне управління розвідки Міноборони поінформувало, що на аеродромі “Ростов-на-Дону центральний” згорів багатоцільовий винищувач Су-30СМ. Вартість літака оцінюється у 50 мільйонів доларів.

Третина американців попалася на російську дезінформацію та інші фейкові заяви в Інтернеті. Про це свідчить національне опитування YouGov, проведене на замовлення компанії NewsGuard, котра спеціалізується на перевірці достовірності інформації.

У перший візит президента України до ПАР із моменту встановлення дипломатичних відносин між двома державами, Володимир Зеленський передав Сирілу Рамафосі список із 400 українських дітей, викрадених Росією.

Американський журнал The Times опублікував відео з наслідками російського удару по Києву, внаслідок якого загинуло щонайменше десять осіб, поранено – 90.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.