Словаччина передала Україні перші дві артилерійські установки Zuzana 2

Джерело: Dennik N

У вівторок, 1 серпня, Словаччина передала Україні дві одиниці  самохідних артилерійських установок Zuzana 2.

Це перші гаубиці з пакету із 16 одиниць, закупівлю яких профінансували Данія, Німеччина та Норвегія в рамках військової допомоги.

Виконувач обов’язків прем’єр-міністра Словаччини Людовіт Одор зазначив:

“Допомога Україні – це спільні зусилля задля тривалого миру, поваги до свобод і цінностей. Дякуємо Німеччині, Данії та Норвегії за відправку словацької гаубиці Zuzana 2. Далі більше”.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.