Україна обстріляла російські позиції трофейними північнокорейськими ракетами – FT

Джерело: Financial Times

Українські солдати використовували північнокорейські ракети, які, як припускає Міністерство оборони України, були захоплені у росіян.

США звинуватили Північну Корею в постачанні зброї Росії, але не надали доказів і північнокорейська зброя не була широко помічена на фронті в Україні.

Північна Корея та Росія заперечують постачання зброї.

Зброю продемонстрували українські війська, які використовували реактивні системи залпового вогню “Град” радянських часів поблизу зруйнованого східного міста Бахмут.

Руслан, командир української артилерії, сказав, що його війська не люблять північнокорейські боєприпаси через їхню відносно високу швидкість руйнування, багато з яких, як відомо, дають осічку або не вибухають. Він попередив, що не варто наближатися надто близько до ракетної установки, тому що “вони дуже ненадійні та іноді роблять божевільні речі”.

Попри проблеми з надійністю північнокорейської зброї, українці ними користуються. 

“Нам потрібна кожна ракета, яку ми можемо отримати”, — сказав Руслан.

У Міноборони України припустили, що ракети були забрані у російських військ. 

“Ми захоплюємо їхні танки, ми захоплюємо їхню техніку, і дуже можливо, що це теж результат успішного проведення військової операції українською армією”, – сказав радник міністра оборони України Юрій Сак.

Дуже малоймовірно, що Північна Корея надасть боєприпаси безпосередньо Україні, оскільки країна підтримує повномасштабне вторгнення Росії. 

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.