Лідер КНДР продемонстрував російському міністру заборонені ракети

Джерело: Reuters
Верховний лідер КНДР Кім Чен Ин супроводжував міністра оборони РФ Сергій Шойгу на оборонній виставці та представив йому заборонені балістичні ракети.
Ракети, здатні нести ядерну зброю, були заборонені відповідно до резолюцій Ради Безпеки ООН, ухвалених за підтримки Росії та Китаю.
Шойгу здійснив перший візит російського міністра оборони до Північної Кореї після розпаду Радянського Союзу. Шойгу також передав Кім Чен Ину листа від президента Росії Володимира Путіна, повідомляють північнокорейські ЗМІ.
Північнокорейський представник зазначив, що Кім Чен Ин “неодноразово висловлював віру в те, що російська армія і народ досягнуть великих успіхів у боротьбі за побудову могутньої країни”.
На фотографіях державних ЗМІ Кім Чен Ин демонструє деякі північноамериканські балістичні ракети. Інше зображення показало те, що, за словами аналітиків, схоже на новий дрон.
Один аналітик сказав, що перевірка Шойгу північнокорейського ракетного візиту свідчить про згоду Росії з ядерною програмою Північної Кореї.
“Ми пройшли довгий шлях від того, як Північна Корея уникала демонстрації свого ядерного потенціалу, коли в місті були високопоставлені іноземні чиновники з Росії та Китаю. Особиста поїздка Шойгу – і бажання Шойгу сфотографуватися з Кімом під час цієї поїздки – є доказом того, що Москва самовдоволена ядерною модернізацією Північної Кореї”, — сказав Анкіт Панда з американського Фонду Карнеґі за міжнародний мир.
Прессекретар Пентагону Джон Кірбі заявив:
“Це не було секретом… Пан Путін звертається до інших країн за допомогою та підтримкою у веденні його війни в Україні. І це включає, як ми знаємо, певні контакти з КНДР”.
Білий дім заявив, що Північна Корея підтримує Кремль у його війні з Україною та відправляє зброю в Росію. Північна Корея та Росія заперечують це.
- Міністр оборони РФ Сергій Шойгу під час переговорів зі своїм північнокорейським колегою в Пхеньяні висловив намір “послідовно розвивати двосторонні зв’язки” та “зміцнювати співпрацю” між Росією і Північною Кореєю. Шойгу також назвав Північну Корею “важливим партнером Росії”.
- Лідер КНДР Кім Чен Ин, імовірно, знайшов нові способи продовжити розбудову ядерного арсеналу. Імовірно, фінансова допомога надходить Північній Кореї від Росії.
- 19 липня Північна Корея випустила дві балістичні ракети на схід.
- Міністерка закордонних справ Північної Кореї Чхве Сон Хуей назвала рішення США передати Україні касетні боєприпаси “небезпечним кримінальним актом”.
У Москві розпочався демонтаж двох Z-інсталяцій біля посольства США. Робітники почали розбір конструкцій, серед яких панно з написом “Мы вместе” у кольорах російського прапора, та один із символів повномасштабної російської агресії проти України – ZVO.
Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс “Лють” українського виробництва, призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів.
14 березня президент Володимир Зеленський надав українському пілоту F-16 Олексію Месю звання Героя України посмертно.
Канцлер ФРН Олаф Шольц спільно з президентом Франції Емманюелем Макроном пообіцяли Україні подальшу військову підтримку після оприлюднення результатів телефонної розмови Дональда Трампа з Путіним.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 березня. Загалом від початку цієї доби відбулося 120 бойових зіткнень.