Лідер КНДР продемонстрував російському міністру заборонені ракети

Джерело: Reuters

Верховний лідер КНДР Кім Чен Ин супроводжував міністра оборони РФ Сергій Шойгу на оборонній виставці та представив йому заборонені балістичні ракети.

Ракети, здатні нести ядерну зброю, були заборонені відповідно до резолюцій Ради Безпеки ООН, ухвалених за підтримки Росії та Китаю.

Шойгу здійснив перший візит російського міністра оборони до Північної Кореї після розпаду Радянського Союзу. Шойгу також передав Кім Чен Ину листа від президента Росії Володимира Путіна, повідомляють північнокорейські ЗМІ.

Північнокорейський представник зазначив, що Кім Чен Ин “неодноразово висловлював віру в те, що російська армія і народ досягнуть великих успіхів у боротьбі за побудову могутньої країни”.

На фотографіях державних ЗМІ Кім Чен Ин демонструє деякі північноамериканські балістичні ракети. Інше зображення показало те, що, за словами аналітиків, схоже на новий дрон.

Один аналітик сказав, що перевірка Шойгу північнокорейського ракетного візиту свідчить про згоду Росії з ядерною програмою Північної Кореї.

“Ми пройшли довгий шлях від того, як Північна Корея уникала демонстрації свого ядерного потенціалу, коли в місті були високопоставлені іноземні чиновники з Росії та Китаю. Особиста поїздка Шойгу – і бажання Шойгу сфотографуватися з Кімом під час цієї поїздки – є доказом того, що Москва самовдоволена ядерною модернізацією Північної Кореї”, — сказав Анкіт Панда з американського Фонду Карнеґі  за міжнародний мир.

Прессекретар Пентагону Джон Кірбі заявив:

“Це не було секретом… Пан Путін звертається до інших країн за допомогою та підтримкою у веденні його війни в Україні. І це включає, як ми знаємо, певні контакти з КНДР”.

Білий дім заявив, що Північна Корея підтримує Кремль у його війні з Україною та відправляє зброю в Росію. Північна Корея та Росія заперечують це.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.