Українці знищили «принаймні» п’ять установок російських С-400 у Криму – Newsweek
Джерело: Newsweek
Україна скорочує кількість “головних” російських С-400, оскільки сили Києва все частіше націлюються на дорогі московські системи ППО великої дальності в Криму.
За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень, на початку 2023 року Росія мала близько 96 зенітно-ракетних комплексів С-400.
Наразі складно отримати точну картину втрат РФ на материковій Україні. Одначе, на тимчасово окупованому півострові, за даними Oryx, РФ втратила принаймні п’ять пускових установок, що входять до складу С-400, включаючи пункти управління, машини забезпечення та радари.
Можуть бути й інші втрати ворожих запасів С-400, а деякі повідомлення вказують на пошкодження систем С-400 також на території РФ.
Україна почала все частіше завдавати ударів по військових об’єктах росіян у Криму, використовуючи безпілотники та ракети. Зокрема дві батареї С-400 були знищені наприкінці серпня та у вересні – на мисі Тарханкут та біля Євпаторії.
Знищення таких засобів ППО важливе з двох причин, пояснив Newsweek військовий експерт Девід Гемблінг. Раніше росіяни переконували, що С-400 мають відмінний захист, але тепер вони здаються вразливими. Крім того, їхнє знищення “пробиває дірки в протиповітряній обороні, якими потім можна скористатися.
Зауважується, що ймовірно, через такі “діри”, могли бути завдані удари по військово-морській базі в Севастополі 14 вересня.
Вартість системи може становити від $200 млн.
14 вересня один із підрозділів Військово-Морських Сил в складі Сил оборони півдня України влучно знищив російський зенітно-ракетний комплекс С-400.
Раніше стало відомо, що українські війська застосували британські далекобійні ракети для масштабного удару по Чорноморському флоту Росії у тимчасово окупованому Криму.
Довідка. С-400 – російська зенітна ракетна система великого і середнього радіуса дії, зенітний ракетний комплекс нового покоління. Створений для ураження всіх сучасних і перспективних засобів повітряно-космічного нападу — літаків-розвідників, літаків стратегічної та тактичної авіації, тактичних, оперативно-тактичних балістичних ракет, балістичних ракет середньої дальності, гіперзвукових цілей, встановлювачів перешкод, літаків радіолокаційного дозору і наведення та інших. Кожна ЗРС забезпечує одночасний обстріл до 80 цілей (за наявності 8 ЗРК) із наведенням на них до 160 ракет.
- Аеророзвідники Національної гвардії України знищили ворожий танк Т-80БВМ, який російські пропагандисти називали “надсучасним і непробивним”.
- В Україні триває 575-та доба повномасштабного вторгнення РФ. За цей період часу, станом на 20 вересня, воїнами ЗСУ ліквідовано вже понад 274 тисячі російських окупантів.
- Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала 10 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та 5 – по зенітно-ракетних комплексах противника.
- Українська розвідка оприлюднила відео, на якому, два ворожих вертольоти та літак влаштували тривалу гонитву за українським безпілотником, однак так і не змогли його збити.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.