Росія вже два тижні обстрілює енергетичну інфраструктуру України – Шмигаль
Джерело: “Укрінформ” з посиланням на виступ Дениса Шмигаля на Регіональному економічному форумі
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував масований ракетний обстріл України та влучання ворожих ракет по енергосектору. За його словами, терор української енергосистеми триває вже два тижні.
“Ми розуміємо, що етап енергетичного терору в цей опалювальний сезон уже розпочався. Ми бачимо це за знищенням інфраструктури, виробництва, прокачки, зберігання пального. Ми бачимо це за першими ударами по регіональних підстанціях енергетичних в останні два тижні”, – заявив він.
Очільник уряду додав, що такі обстріли будуть продовжуватись, тому прийдешня зима буде такою ж нелегкою, як і минула.
Водночас, додав він, цьогоріч Україна вибудувала захист навколо важливих об’єктів, і це даватиме свій результат.
“Ми набагато більше підготовлені та сильніші, ніж були минулого року. Тому переконаний, що разом пройдемо цю складну зиму… Точно зима буде складна, точно не легша, але точно ми до неї готові краще, тому що ми розуміємо, до чого готується ворог, і які загрози та виклики перед нами всіма стоять”, – наголосив Шмигаль.
- Уперше за пів року війська РФ атакували енергетичну інфраструктуру України. Як наслідок – без електропостачання залишились споживачі у майже 400 населених пунктах п’яти областей України.
- Під ранок 21 вересня російські окупаційні війська випустили по Україні ракети. У низці регіонів було чутно вибухи. Відомо, що внаслідок ворожого удару є постраждалі, руйнування цивільних об’єктів інфраструктури та проблеми з електропостачанням.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.