Президент Румунії прокоментував падіння російських безпілотників на території його країни

Джерело: Agerpres

Президент Румунії Клаус Йоганніс прокоментував падіння уламків російських БпЛА на території його країни під час атак РФ на Одещину.

Відповідну заяву румунський глава зробив на Всесвітньому форумі лідерів у Колумбійському університеті в Нью-Йорку. Відповідаючи на питання студентів, президент зазначив, що на території Румунії тричі знаходили уламки російських дронів.

“На цей час ніхто не постраждав, але це не означає, що ці інциденти не мають значення”, – сказав він.

Він зауважив, що після падіння уламків Румунія разом з союзниками домовились про посилення протиповітряної оборони у регіоні.

“Хоча напади Росії не спрямовані на Румунію, ситуація – неприйнятна. Безпілотники не атакують Румунію, але те, що їх уламки падають на територію країни, є реальною проблемою, яку потрібно розв’язувати”, – підкреслив Йоганніс.

Йоганніс також додав, що люди, які живуть на румунському березі Дунаю поблизу кордону, бояться російських атак, але разом з тим розуміють важливість підтримки України.

“Вони бачать бомбардування на тому боці і думають, що якщо ми будемо стояти і дивитися, то можемо бути наступними”, – зазначив президент.

Раніше Україна заявляла, що у ніч на 4 вересня на території Румунії впав російський дрон під час атак Одеської області. Спершу Румунія заперечувала інформацію, але згодом визнала, що це справді сталося.

Також 9 вересня Міноборони Румунії заявили про виявлення нових фрагментів безпілотника. Президент Клаус Йоганніс називав дії РФ порушенням румунського повітряного простору.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.