У Франції судитимуться з ТікТок: соцмережу звинувачують у «доведенні до самогубства»

Джерело: TF1

Батьки 15-ти річної Марі, яка в 2021 році в Кассі наклала на себе руки, звинувачують китайську соціальну мережу у смерті своєї доньки. Це перша подібна справа у Франції.

У скарзі, поданій до суду, зазначається про “підбурювання та пропаганду або рекламу засобів вчинення самогубства”. Зокрема, ТікТок звинуватили у відсутності цензури контенту та використанні алгоритму, який пропонує відео користувачам.

Як розповіли у виданні, Марі транслювала відео, в яких згадувала про самогубство, і отримувала відповідний контент.

“Але ці відео не піддавалися цензурі з боку платформи, вони транслювалися на широку аудиторію, тож, ТікТок був винен у поширенні цього контенту”, – наголосила мама загиблої.

Відомо, що Кримінальний кодекс Франції забороняє “пропаганду або рекламу засобів самогубства”, проте, за словами експертів, у Франції віртуальні платформи мають статус хостів, а отже, не несуть відповідальності за коментарі та дії, вчинені внаслідок перегляду контенту.

Натомість з минулого місяця на європейському рівні набув чинності Закон про цифрові послуги, який зобов’язує найбільші платформи пропонувати систему рекомендацій контенту, що не базується на подібному алгоритмі. Відтак, платформи не повинні просувати лише ті відео, які ґрунтуються на звичках користувача.

Як зауважили співрозмовники видання, на сьогодні в Європейському Союзі не існує жодного судового рішення у подібних справах. Утім є прецедент у Великій Британії. Там у справі 14-річної школярки, яка вчинила самогубство в 2017 році, алгоритми Instagram і Pinterest були визнані частково винними.

При цьому в Сполучених Штатах Верховний суд США, відповідаючи на питання про роль алгоритму Twitter, постановив, що платформа не несе відповідальності.

На Закарпатті стались зміни у русі потягів на ділянці Сянки – Мукачево. Через падіння каміння з гори заблоковано електропоїзд на перегоні. 

Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.

На думку аналітиків ISW, у РФ намагаються штучно завищити очікування щодо своїх можливостей, вихваляючи балістичну ракету “Орєшнік”, аби змусити Захід та Україну стримуватись у війні.

У канадському МЗС заявили, що дотримуватимуться ордера Міжнародного кримінального суду (МКС) на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.