Ракетна атака по Одесі: внаслідок обстрілу постраждали 9 обʼєктів під охороною ЮНЕСКО

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
Внаслідок атаки росіян по Одесі 25 вересня постраждали дев’ять об’єктів з охоронної зони ЮНЕСКО. У приміщеннях вибуховими хвилями пошкоджено або розбито вікна.
Зокрема постраждали:
- Воронцовський палац (1824-1829), пров. Воронцовський, 2;
- Будинок Маріні, Ашкіназі (кін. ХІХ ст.), бульвар Приморський, 3;
- Будинок Серато і Верані (1824-1826), бульвар Приморський, 4;
- Будинок прибутковий Лерхе (1823-1826), бульвар Приморський, 5;
- Будинок Зонтага (1826-1827, 1850), бульвар Приморський, 6;
- Будинок Завадовського (1830), бульвар Приморський, 8;
- Палац (об’єм фасадної будівлі) (1829-1830), бульвар Приморський, 9;
- Палац Лопухіна, Раллі, готель “Лондонський” (1827, 1851, 1898-1899), бульвар Приморський, 11;
- Будинок Золотарьова, Маса (1820-ті, 1872), бульвар Приморський, 12.
Ці будівлі є пам’ятками архітектури національного значення. Ще руйнувань зазнали житлові будівлі.
“Всі злочини росіян детально фіксуються, ворог обов’язково відповідатиме за все заподіяне”, – наголосив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Також в Нерубайській територіальній громаді були пошкоджені Нерубайський сільський будинок культури та Нерубайська школа мистецтв.
- Уночі противник атакував Одещину “Шахедами”, “Оніксами” та “Калібрами”, ППО вдалося збити всі БпЛА та більшість ракет, проте внаслідок влучання постраждала припортова інфраструктура.
- У ніч на 25 вересня 2023 року російські ворожі війська завдали удару по Україні крилатими ракетами “Калібр”, протикорабельними ракетами П-800 “Онікс” та ударними БпЛА типу “Shahed”.
- В Одесі під завалами знайшли тіло ще однієї жертви російської масованої атаки. За годину до цього повідомляли про першого загиблого.
У вівторок, 15 липня, Верховна рада ратифікувала Угоду між Україною та Радою Європи про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.
У статті видання The Atlantic йдеться, що президент Дональд Трамп нарешті починає демонструвати жорсткіший підхід до Володимира Путіна, хоч поки що це стосується лише певних аспектів.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.