Хакери отримали доступ до техдокументації російського додатка для військових

Джерело: Центр національного спротиву

Активісти “Кіберспротиву” представили документацію щодо автоматизованої системи керування (АСУ) під назвою “рєпєй”, який є російським аналогом українського додатка для військових “Кропива”.

Фото: Центр національного спротиву

Насамперед слід зазначити, що українську систему управління тактичною ланкою “Кропива” було розроблено у 2014 році. Вона дозволяє координувати дії підрозділів, обмінюватися даними та використовувати карти місцевості з врахуванням ландшафту.

Фото: Центр національного спротиву

Підполковник Юрій Вішняков з Росгвардії, який є членом Організаційного відділення Сил спеціального призначення Росгвардії, вирішив допомогти Силам Оборони, надаючи їм доступ до російського аналога “рєпєй”. 

“Що ж, констатуємо, розробники країни-агресора не формулюють власних концепцій АСУ. Це прирікає агресора на “наздоганяючу стратегію” в царині тактичних та оперативно-тактичних АСУ, в рамках якої агресор буде постійно відставати від України: поки зусилля спрямовуються на копіювання трофейних зразків, наші розробники будуть вводити в дію нові”, – зазначили у Центрі національного спротиву.

Відтак зазначили, що росіяни можуть відмовитися від “рєпєй”, оскільки підполковник Вішняков надав Силам Оборони усю документацію та доступ до програми.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.