В Україні вперше провели кільцювання рожевих фламінго: 18 пташенят отримали українські паспорти

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
У Національному природному парку “Тузловські лимани”, що на Одещині, відбулося кільцювання пташенят рожевих фламінго.
В Україні така унікальна процедура проходить вперше. Зі 192 пташенят фламінго, які з’явились на світ цього року на території нацпарку “Тузлівські лимани”, 18 отримали українські паспорти у вигляді жовтих кілець з кодовими номерами UA01-UA18.
Як розповіли у парку “Тузлівські лимани”, вперше в Україні фламінго в кількості 570 дорослих птахів вирішили прожити з весни до осені на Тузлівських лиманах і привести малят.

Зображення: Міндовкілля
Раніше, у 2017 році, вони вперше в Україні намагалися сформувати колонію у Херсонській області, на озері Чурюк неподалік від Криму, але вивели всього 3-х пташенят і доля їх невідома. Під час повномасштабного вторгнення РФ і окупації Херсонщини, птахи покинули тимчасово окуповані території і обрали Тузлівські лимани.
“Минулого року на основних колоніях фламінго у Туреччині на озері ТУЗ була загибель великої кількості пташенят і дорослих птахів. І ми тоді прогнозували, що вони скоро обов’язково загніздяться у нас. І ось воєнний 2023 рік. Вони з’явилися у нашому нацпарку у квітні, а в травні одразу вибрали місце для гніздування на узбережжі лиману Бурнас біля села Базар’янка”, – розповіли у нацпарку “Тузлівські лимани”.
Відтак додали, що там гніздування було невдалим: постійно з’являлися дітлахи, вночі браконьєри, багато свійських собак – все це, попри збудовані птахами 270 гнізд, змусило залишити це небезпечне місце. Нарикінці червня 2023 року вони загніздилися на межі великих Тузлівських лиманів Шагани та Алібей.
І ось зрештою працівникам нацпарку вдалося провести захід із кільцювання пташенят.

Зображення: Міндовкілля
“Це великтй успіх – “Тузлівські” фламінго під час війни вивели 192 пташенят. До речі, серед дорослих є птахи з кольоровими кільцями з Франції, Туреччини та Іспанії. Сподіваємось що після перемоги багато українців зможуть приїхати у нацпарк в гості і подивитися на диво природи – рожеві фламінго”, – зазначили у нацпарку.
- На будівельному майданчику нового аеропорту в Мексиці було виявлено яйце стародавнього фламінго віком від 8000 до 12 000 років.
- 31 липня в сімейному зоопарку Брайтс штату Теннессі народилося рідкісне жирафеня – повністю коричневе, зовсім без плям, тож вважається таким єдиним живим у світі.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.
Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.
Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.
Командира 211-ї бригади Збройних Сил України судитимуть за покривання знущань над особовим складом. За даними Державного бюро розслідувань, упродовж кількох місяців він знав про побиття та приниження підлеглих, але свідомо не втручався.
Уночі 4 липня внаслідок російського масованого удару по Києву пошкоджень зазнала одна з пожежно-рятувальних частин міста.