Внаслідок тривалої хвороби помер кримський історик і письменник Олекса Гайворонський

Джерело: Crimean Tatars у Facebook

Кримський історик, телеведучий і письменник Олекса Гайворонський помер внаслідок тривалої хвороби.

“Його внесок в історію кримських татар складно оцінити. Він відкрив нам світ Кримського ханства і Золотої Орди, розповів про всі пам’ятники півострова, що збереглися. Він по крихтах збирав історію Країни Крим і щедро ділився своїми знаннями”, – йдеться у повідомленні.

Історик був сценаристом першого кримськотатарського дитячого фільму-казки “Хидир-деде”. Він також досліджував біографію Ісмаїла Гаспринського для фільму “Перекладач” і Бекіра Чобан-Заде у фільмі “Шлях джигіта”.

Гайворонський публікував свої дослідження щодо історії Криму часів існування там кримськотатарської держави, Кримського ханства, у статтях для “Радіо Свобода” та видання “Crimean Tatars”, телевізійних програмах для каналу ATR (“Прогулянки Кримом з Олексою Гайворонським”).

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.