Внаслідок тривалої хвороби помер кримський історик і письменник Олекса Гайворонський

Джерело: Crimean Tatars у Facebook

Кримський історик, телеведучий і письменник Олекса Гайворонський помер внаслідок тривалої хвороби.

“Його внесок в історію кримських татар складно оцінити. Він відкрив нам світ Кримського ханства і Золотої Орди, розповів про всі пам’ятники півострова, що збереглися. Він по крихтах збирав історію Країни Крим і щедро ділився своїми знаннями”, – йдеться у повідомленні.

Історик був сценаристом першого кримськотатарського дитячого фільму-казки “Хидир-деде”. Він також досліджував біографію Ісмаїла Гаспринського для фільму “Перекладач” і Бекіра Чобан-Заде у фільмі “Шлях джигіта”.

Гайворонський публікував свої дослідження щодо історії Криму часів існування там кримськотатарської держави, Кримського ханства, у статтях для “Радіо Свобода” та видання “Crimean Tatars”, телевізійних програмах для каналу ATR (“Прогулянки Кримом з Олексою Гайворонським”).

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.