На ТОТ росіяни не можуть набрати достатню кількість студентів для навчання у фейкових ВНЗ
Джерело: Центр національного спротиву
На тимчасово окупованих територіях України російські загарбники безуспішно намагаються набрати студентів для навчання у фейкових вищих навчальних закладах.
Зокрема, росіяни не можуть знайти й вчителів до своїх осередків пропаганди на ТОТ.
Зараз значна частина “вчителів” – це гастарбайтери з РФ, зокрема студенти педагогічних ВНЗ РФ. Адже більшість місцевих вчителів відмовились від співпраці з ворогом й залишили регіон.
Для того, аби покрити дефіцит, росіяни створили на ТОТ чотири фейкових педагогічних ВНЗ: Херсонський, Азовський (Бердянськ), Донецький та Луганський. Там нашвидкоруч навчають тих, хто згодився поширювати російську пропаганду серед юних українців.
Однак кількість студентів мала, й окупанти почали відправляти в ці ВНЗ сиріт, які закінчили інтернати й переважно не можуть вільно обирати майбутнє. Сиротам обіцяють повний соціальний пакет й підвищені стипендії, водночас вступних іспитів для цього не вимагається.
“Центр національного спротиву застерігає, що т.зв. школи на ТОТ діють як осередки пропаганди, де дітям промивають мізки. Завдання росіян – дезорієнтувати українських дітей й зробити їх жертвами маніпуляцій. Просимо батьків більше часу працювати з дітьми й не дати росіянам знищити самоідентифікацію дітей”, – наголосили у ЦНС.
- На тимчасово окуповані території росіяни звозять своїх студентів-педагогів для “роботи з дітьми”. Окупанти намагатимуться фактично знищувати свідомість покоління українців.
- У тимчасово окупованому Мелітополі росіяни планують навчати майбутніх працівників ФСБ та поліціянтів у приміщеннях захоплених ВНЗ – МДПУ імені Богдана Хмельницького та ТДАТУ імені Дмитра Моторного.
- У тимчасово окупованому Криму російська ворожа армія проводить заходи “військово-патріотичного виховання”, спрямовані на поширення пропаганди серед молоді.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.