Прем’єрка Естонії закликала країни НАТО збільшити видатки на оборону

Джерело: Delfi

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас закликала країни-члени НАТО суттєво збільшити витрати на оборону за прикладом країн Балтії.

Каллас нагадала, що наступного року Естонія має намір виділити на оборонні цілі 3,2% ВВП.

І це те, про що я закликаю і на рівні НАТО, – заявила глава естонського уряду напередодні щорічної Балтійської конференції з оборони.

Зазначається, що важливою темою конференції стане ситуація з безпекою в балтійському регіоні на тлі війни Росії проти України. Каллас закликала згадати 1988 рік, коли всі союзники по НАТО виділяли на оборону понад 2% свого ВВП, оскільки серйозно ставилися до небезпеки.

Вона також додала, що нині небезпека стала ще більшою, ніж за часів холодної війни, оскільки “війна повернулася до Європи”.

Окрім балтійських країн та інших держав–членів Північноатлантичного альянсу, у конференції ABCD цього року візьме участь Україна.

Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 16 цивільних, серед них 6 дітей.

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.