Відносно Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження щодо достовірності документів про освіту
Джерело: відповідь Міністерства освіти і науки України на запит hromadske
Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві нині проводить досудове розслідування стосовно факту можливих протиправних дій з боку блогера Спартака Субботи.
У МОН зауважили, що наразі правоохоронці розслідують використання Спартаком, ймовірно, підроблених документів про освіту.
Так, 20 квітня слідчі відкрили провадження за ознаками вчинення правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) ККУ.
Нагадаємо, у травні у МОН повідомили, що відомості про диплом магістра Спартака Субботи, копія якого прикладена до атестаційної справи, у Реєстрі документів про освіту в ЄДЕБО відсутні, а вказане у справі Свідоцтво про визнання в Україні іноземного документа про освіту відомство не видавало.
Донедавна співведучий YouTube-проєкту “Подкаст-терапія” Спартак Суббота, котрий називав себе психологом, психотерапевтом та лікарем-психіатром, після хвилі критики опублікував свідоцтво про народження. Так блогер намагався підтвердити, що ім’я Спартак було дано йому від народження. Раніше йому приписували зміну імені задля маніпуляції щодо освіти.
Раніше у розслідуванні щодо діяльності Субботи від психотерапевта Іллі Полуденного йшлося, що справжнє ім’я Спартака – Олександр.
Інформацію про це Іллі підтвердили друзі та одногрупники Субботи. Вони підтвердили, що той не навчався в медичному виші. За даними Полуденного, Суббота навчався у НПУ імені М.П. Драгоманова на спеціальності “психологія”, де здобув диплом бакалавра.
10 травня Спартак Суббота опублікував відео, в якому заперечує інформацію з розслідування про нього.
Згодом МОН звернулося до поліції з проханням перевірити можливий факт підроблення та зумисного використання підроблених документів блогером.
- 14 вересня глава МОН Оксен Лісовий підписав наказ про звільнення Андрія Василенка. З 15 вересня той більше не перебував на жодній з посад у Міністерстві освіти і науки України.
- Посадовець Міністерства освіти і науки Андрій Василенко опублікував допис російською мовою у Facebook, в якому відверто висміяв незалежність України та країн Балтії.
- Контррозвідники СБУ у Дніпрі затримали учасника агентурної мережі Головного управління Генштабу армії РФ (відомого як ГРУ), який діяв під прикриттям волонтерського фонду.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.