Відносно Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження щодо достовірності документів про освіту
Джерело: відповідь Міністерства освіти і науки України на запит hromadske
Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві нині проводить досудове розслідування стосовно факту можливих протиправних дій з боку блогера Спартака Субботи.
У МОН зауважили, що наразі правоохоронці розслідують використання Спартаком, ймовірно, підроблених документів про освіту.
Так, 20 квітня слідчі відкрили провадження за ознаками вчинення правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) ККУ.
Нагадаємо, у травні у МОН повідомили, що відомості про диплом магістра Спартака Субботи, копія якого прикладена до атестаційної справи, у Реєстрі документів про освіту в ЄДЕБО відсутні, а вказане у справі Свідоцтво про визнання в Україні іноземного документа про освіту відомство не видавало.
Донедавна співведучий YouTube-проєкту “Подкаст-терапія” Спартак Суббота, котрий називав себе психологом, психотерапевтом та лікарем-психіатром, після хвилі критики опублікував свідоцтво про народження. Так блогер намагався підтвердити, що ім’я Спартак було дано йому від народження. Раніше йому приписували зміну імені задля маніпуляції щодо освіти.
Раніше у розслідуванні щодо діяльності Субботи від психотерапевта Іллі Полуденного йшлося, що справжнє ім’я Спартака – Олександр.
Інформацію про це Іллі підтвердили друзі та одногрупники Субботи. Вони підтвердили, що той не навчався в медичному виші. За даними Полуденного, Суббота навчався у НПУ імені М.П. Драгоманова на спеціальності “психологія”, де здобув диплом бакалавра.
10 травня Спартак Суббота опублікував відео, в якому заперечує інформацію з розслідування про нього.
Згодом МОН звернулося до поліції з проханням перевірити можливий факт підроблення та зумисного використання підроблених документів блогером.
- 14 вересня глава МОН Оксен Лісовий підписав наказ про звільнення Андрія Василенка. З 15 вересня той більше не перебував на жодній з посад у Міністерстві освіти і науки України.
- Посадовець Міністерства освіти і науки Андрій Василенко опублікував допис російською мовою у Facebook, в якому відверто висміяв незалежність України та країн Балтії.
- Контррозвідники СБУ у Дніпрі затримали учасника агентурної мережі Головного управління Генштабу армії РФ (відомого як ГРУ), який діяв під прикриттям волонтерського фонду.
На початку 2024 року Фонд гарантування вкладів виставив на аукціон пул активів ліквідованих російських “Сбербанку” (перейменованого у “МР Банк”) та “Промінвестбанку”, а також збанкрутілого українського “Мегабанку”. Це – комерційна нерухомість в Одесі та Сумах та право вимоги боргів по старих кредитах на загальну суму 2,8 мільярда. Однак, перемогу здобули компанії, що належать громадянам Росії.
18 грудня Генеральний секретар НАТО Марк Рютте повідомив, що Україна отримає 19 систем ППО від союзників для захисту критичної інфраструктури.
18 грудня у Брюсселі президент Володимир Зеленський зустрівся з главою Франції Емманюелем Макроном. Сторони обговорили ключові пріоритети для зміцнення оборонних спроможностей України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 224 бойових зіткнення.
Співзасновник Monobank Олег Гороховський опинився в центрі уваги через неоднозначний коментар стосовно моделей платформи OnlyFans. У своєму Telegram-каналі він написав: “Думаю, що для цієї категорії платників податків теж непогано зайде податок заднім числом ;)”.