Захід планує нарощувати виробництво зброї в Україні – NYT
Джерело: The New York Times
Західні лідери закликають до виробництва зброї в Україні. Вони вважають, що це стане економічним розвитком для України та прибутковою справою для західних виробників зброї.
Напередодні глава НАТО та міністри оборони Великої Британії та Франції здійснили неоголошений раніше візит до Києва, на знак незмінної солідарності, хоча вони наголошують на меті виробництва зброї в Україні.
Офіційні особи вважають розширення власної української збройової промисловості необхідним економічним розвитком країни, яка постраждала від війни.
Це також потенційно прибуткова перспектива для західних виробників зброї, хоча й ризикована в країні, яка щодня бомбардується Росією.
Ці візити відбулися за день до форуму з міжнародними військовими підрядниками, скликаного українським урядом, який сподівається, що вони приєднаються до розвитку промислового потенціалу для створення та ремонту зброї в Україні. За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, у заході візьмуть участь представники 165 компаній з 26 країн.
Західні країни мають проблеми з виконанням своїх зобов’язань щодо зброї перед Україною, зокрема щодо артилерійських боєприпасів, і виснажують власні запаси швидше, ніж їх можна поповнити.
Військова промисловість, яка скоротилася після холодної війни, насилу переобладнала та знайшла адекватні запаси матеріалів, щоб наростити виробництво на повну потужність — і навіть цього недостатньо. Військові США підписали контракти з компаніями на будівництво двох нових виробничих ліній для виготовлення артилерійських снарядів і ще однієї для їх заповнення вибухівкою.
Після зустрічі з президентом США Джо Байденом минулого тижня президент України Володимир Зеленський сказав, що він уклав “довгострокову угоду” зі Сполученими Штатами щодо спільного виробництва зброї, але заява Білого дому була більш обережною, заявивши, що адміністрація Байдена проведе конференцію найближчими місяцями “вивчаючи варіанти спільних підприємств і спільного виробництва”.
Деякі виробники зброї вже працюють над тим, щоб закріпитися в Україні. Rheinmetall, німецький гігант виробництва зброї, оголосив у травні, що об’єднується з українським державним “Укроборонпромом” для виробництва бронетехніки та танків в Україні.
Наприкінці серпня британська BAE Systems заявила, що підписала угоду про дослідження виробництва 105-міліметрової артилерії в Україні, але не уточнила, коли це почнеться.
- Російсько-українська війна змусила американські оборонні компанії активізувати своє виробництво та розширити заводські потужності.
- Президент України Володимир Зеленський за підсумками наради повідомив про успішне застосування української далекобійної зброї – ціль уражено на відстані 700 кілометрів.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.
На Лиманському напрямку бійці 106 батальйону 63 окремої механізованої бригади “Сталеві леви” взяли в полон громадянина Узбекистану, який брав участь у бойових діях на боці російських військ.
12 травня Рада Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) офіційно визнала Росію відповідальною за катастрофу рейсу MH17 у 2014 році.
12 травня президент Володимир Зеленський повідомив про деталі розмови з главою Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Сторони обговорили ключові аспекти зустрічі в Туреччині, котра, за словами українського глави, може допомогти у закінченні війни.
На Одещині прикордонниця налагодила схему незаконного перетину кордону для чоловіків призовного віку. За 3 тисячі доларів жінка випускала чоловіків до Молдови без перевірки документів. Їй загрожує до чотирьох років.