Захід планує нарощувати виробництво зброї в Україні – NYT

Джерело: The New York Times

Західні лідери закликають до виробництва зброї в Україні. Вони вважають, що це стане економічним розвитком для України та прибутковою справою для західних виробників зброї.

Напередодні глава НАТО та міністри оборони Великої Британії та Франції здійснили неоголошений раніше візит до Києва, на знак незмінної солідарності, хоча вони наголошують на меті виробництва зброї в Україні.

Офіційні особи вважають розширення власної української збройової промисловості необхідним економічним розвитком країни, яка постраждала від війни.

Це також потенційно прибуткова перспектива для західних виробників зброї, хоча й ризикована в країні, яка щодня бомбардується Росією.

Ці візити відбулися за день до форуму з міжнародними військовими підрядниками, скликаного українським урядом, який сподівається, що вони приєднаються до розвитку промислового потенціалу для створення та ремонту зброї в Україні. За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, у заході візьмуть участь представники 165 компаній з 26 країн.

Західні країни мають проблеми з виконанням своїх зобов’язань щодо зброї перед Україною, зокрема щодо артилерійських боєприпасів, і виснажують власні запаси швидше, ніж їх можна поповнити.

Військова промисловість, яка скоротилася після холодної війни, насилу переобладнала та знайшла адекватні запаси матеріалів, щоб наростити виробництво на повну потужність — і навіть цього недостатньо. Військові США підписали контракти з компаніями на будівництво двох нових виробничих ліній для виготовлення артилерійських снарядів і ще однієї для їх заповнення вибухівкою.

Після зустрічі з президентом США Джо Байденом минулого тижня президент України Володимир Зеленський сказав, що він уклав “довгострокову угоду” зі Сполученими Штатами щодо спільного виробництва зброї, але заява Білого дому була більш обережною, заявивши, що адміністрація Байдена проведе конференцію найближчими місяцями “вивчаючи варіанти спільних підприємств і спільного виробництва”.

Деякі виробники зброї вже працюють над тим, щоб закріпитися в Україні. Rheinmetall, німецький гігант виробництва зброї, оголосив у травні, що об’єднується з українським державним “Укроборонпромом” для виробництва бронетехніки та танків в Україні.

Наприкінці серпня британська BAE Systems заявила, що підписала угоду про дослідження виробництва 105-міліметрової артилерії в Україні, але не уточнила, коли це почнеться.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 18 вересня. Загалом від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення. Більш як 50% від загальної кількості боїв відбулися на Покровському та Курахівському напрямках.