Естонія закупить у США ракети ATACMS

Джерело: ERR

Разом із системами вогню HIMARS Естонія також закупить у США ракети великої дальності ATACMS.

У грудні минулого року Естонія підписала угоду з США про закупівлю пускових установок HIMARS, ракет та іншого необхідного обладнання. Зазначається, що постачання відбудуться протягом 2025 року. Закупівлі також містять далекобійні ATACMS, які можуть вражати цілі на відстані до 300 кілометрів.

Україна також очікує на ATACMS від США. Спочатку американці аргументували затримку відповідного рішення невеликими резервами. Армія США завершила програму ATACMS у 2007 році та розпочне поетапне виведення ракет з експлуатації вже цього року.

Lockheed Martin продовжує виробляти боєприпаси на продаж – 500 одиниць на рік. Армія США вже випробувала нову версію – високоточну ракету PSR, яка летить на відстань 500 кілометрів. Ймовірно, саме ця ракета замінить ATACMS.

Перший досвід застосування HIMARS естонські артилеристи отримали під час весняних навчань, в яких брали участь американці. Водночас ракети ATACMS в Естонії не запускалися.

Зауважимо, президент США Джо Байден погодив передачу Україні ракет великої дальності ATACMS після місяців обговорень. Вашингтон може спорядити версію ракет, озброєну касетними боєприпасами, а не однією боєголовкою.

Довідка. ATACMS (Army Tactical Missile System) – американська тактична балістична ракета класу земля — земля. Виробляє ракети компанія Lockheed Martin і їх можна використовувати з такими системами як M270 MLRS, M142 HIMARS та інших модифікацій.  ATACMS мають функцію стрільби на відстань 300 км. Однак тут також багато що залежить від модифікації.

16 вересня президентка Молдови Мая Санду перервала своє інтерв’ю в етері через землетрус під час прямої трансляції.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту проголосувати у другому читанні за законопроєкт №11474 про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. 

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.