У Харкові планують побудувати першу в Україні підземну школу – мер
Джерело: Іго Терехов/Telegram
1 жовтня мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті можуть побудувати першу підземну школу для безпеки дітей під час навчального року.
Харків продовжуватиме інвестувати в освіту. Ми ні на гривню не скоротимо видатки на освітянський напрямок як цьогоріч, так і наступного року, попри брак бюджетних коштів і доволі важке завдання збалансувати місцевий бюджет з урахуванням наявного дефіциту, — заявив Терехов.
Він також додав, що саме у Харкові планують побудувати першу в Україні підземну школу, яка відповідатиме найсучаснішим нормативним вимогам до захисних споруд. І додав, що таке укриття дасть змогу продовжити безпечне очне навчання тисячам харківських дітей навіть під час ракетних загроз.
Зауважимо, у цьому році уряд України виділив регіонам 1,5 мільярда гривень для облаштування укриттів у школах.
Окрім цього, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України розробило посібник для спорудження укриттів у дитячих садках і школах.
- Заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків зазначив, що у новому навчальному році до 85% шкіл можуть розпочати роботу очно або у змішаному форматі.
- У Києві вирішили зробити доступ населення до облаштованих укриттів у столичних закладах освіти цілодобовим. Таке рішення ухвалила Рада оборони Києва.
- В умовах повномасштабної війни в Україні укриття в закладах освіти та охорони здоров’я можна будувати без окремого відведення землі.
Міністерка економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце прибула до Києва з неанонсованим візитом.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.