Болгарія ввела заборону на ввезення українського соняшнику

Джерело: пресслужба Міністерства сільського господарства та землеробства Болгарії

Уряд Болгарії та Ініціативний комітет фермерів підписали меморандум, згідно з яким діятиме заборона на імпорт українського соняшника до кінця листопада.

Зазначено, що очільник відомства Кирило Ватєв провів онлайн-зустріч із міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським, під час якої болгарський міністр ознайомив свого українського колегу із меморандумом.

Передбачається, що після закінчення терміну заборони почне діяти ліцензійний режим експорту соняшнику, пшениці, кукурудзи та ріпаку згідно з узгодженим планом між Україною та Єврокомісією.

Окрім цього, Ватєв поінформував Сольського про занепокоєння болгарських сільгоспвиробників та переробників у зв’язку з імпортом рафінованої та нерафінованої соняшникової олії, сухого молока, меду, цукру та замороженої малини з України.

Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.

Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.

Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.

20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння.  Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.

Призначений для китайської авіакомпанії літак Boeing повернувся до виробничого центру компанії у США внаслідок торговельної війни, розпочатої президентом Дональдом Трампом.