ВАКС наклав арешт на майно обвинувачених у справі «Роттердам+»
Джерело: ВАКС
Сьогодні, 3 жовтня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду частково задовольнила клопотання прокурора САП та наклала арешт на майно обвинувачених у справі “Роттердам+”.
Зокрема, суд наклав арешт:
На майно ексголови НКРЕКП:
- квартиру загальною площею 41,3 кв. м, розташовану у Києві;
- будинок загальною площею 243,2 кв. м, розташований у Київській області;
На майно колишнього гендиректора “ДТЕК Мережі”:
- квартиру загальною площею 81,90 кв. м, розташовану у Києві;
- квартиру загальною площею 72,4 кв. м, розташовану у Донецьку.
На майно колишнього гендиректора “ДТЕК Східенерго”:
- квартиру загальною площею 97,4 кв. м, розташовану у Києві;
- будинок загальною площею 219,6 кв.м;
- 2 земельні ділянки.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та окремому оскарженню не підлягає.
Довідково. “Роттердам+” – методика визначення вартості вугілля як палива для теплових електростанцій при розрахунку прогнозної оптової ціни (ОРЦ) електроенергії в Україні. Методика застосовувалася в Україні з 1 травня 2016 по 30 червня 2019 року.
“Роттердам+” припинила свою дію з 1 липня 2019 року, коли в Україні запрацював новий ринок електроенергії відповідно до Закону “Про ринок електроенергії”, прийнятий у квітні 2017 року. Цей закон передбачає запровадження конкурентних відносин на енергоринку і відповідає вимогам Третього енергетичного пакету ЄС.
- 10 серпня Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення стягнути у дохід держави активи, що належать сенатору Ради Федерації РФ Сергію Калашнику.
- В Україні все ще не конфіскували компанії, які належать 25 російським олігархам, що співпрацюють з військово-промисловим комплексом РФ.
- СБУ відзвітувала про арешт активів російських олігархів на майже 190 млрд грн. Служба безпеки України проводить системні розслідування щодо причетності російських олігархів та бізнесменів до фінансування війни РФ проти України.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що у випадку підтримки “АдН” Ілон Маск підтримує “частково праворадикальну партію”, яка “виступає за зближення Німеччини з путінською Росією і прагне підриву трансатлантичних відносин”.
Міністерство внутрішніх справ Польщі працює над створенням правил евакуації цивільного населення та національних культурних цінностей у разі стихійного лиха чи військової загрози.
Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.