Італійський бізнес візьме участь у відновленні культурної спадщини Одеси
Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
Італійський бізнес та культурні інституції візьмуть участь у відновленні культурної спадщини Одеси.
Італія з її унікальним досвідом в реставраційній галузі готова долучитися до відбудови української культурної спадщини. Крім того, вона підтримує Україну на шляху приєднання до ЄС.
Одразу після російської атаки на Одесу, коли ракетний удар пошкодив Спасо-Преображенський кафедральний собор та інші будівлі в історичному центрі міста, Італія запропонувала підтримку й допомогу. Адже Генуя – це місто-побратим Одеси, а Спасо-Преображенський кафедральний собор побудували у XVIII ст. за участі італійських архітекторів.
“Ми дуже близькі з Україною, і Одеса для нас – важливе місто. Ми хочемо взяти участь у захисті культурної спадщини в Україні. Ті роботи, які ми будемо здійснювати, мають економічні та культурні аспекти. Безумовно, італійці знають, як працювати з цим. Ми детально підготуємо плани роботи та разом з премʼєр-міністром України підготуємо відповідний документ, в якому окреслимо свої наміри. Цей проєкт залучатиме найкращі підприємства Італії”, – розповів міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні.
Також він додав, що до проєкту долучиться Міланська трієнале та Національний музей Рима.
Нагадаємо, саме завдяки італійській підтримці підготовлено номінаційне досьє “Історичний центр портового міста Одеси” для внесення цього центру до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
- Італійська влада засудила атаки Росії Одесу та, зокрема, знищення Спасо-Преображенського собору. Як зауважила прем’єр-міністерка Джорджія Мелоні, італійські майстри, котрі мають унікальні навички реставрації, допоможуть Україні відновити цю пам’ятку архітектури.
- У ніч на 23 липня росіяни завдали масованого удару по історичному центру Одеси. Одеська міська рада після консультацій з фахівцями МКІП працює над документуванням воєнних злочинів РФ.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.