«Памфір» визнали найкращим українським фільмом року за версією кінопремії «Золота дзиґа»

Джерело: Держкіно

Стрічку українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука “Памфір” визнали найкращим українським фільмом року за версією VII Національної кінопремії “Золота дзиґа”.

Нагороду вручили продюсерам Олександрі Костіній, Євгенії Яцуті, Артему Колюбаєву, Альоні Тимошенко та режисеру Дмитру Сухолиткому-Собчуку.

Загалом команда фільму виборола 11 нагород:

Відкриття року – Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Найкраща режисерська робота – Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Найкращий сценарій – Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Найкраща операторська робота – Микита Кузьменко.

Найкраща робота художника-постановника – Іван Михайлов.

Найкраща чоловіча роль – Олександр Яцентюк.

Найкраща жіноча роль другого плану – Олена Хохлаткина.

Найкращий дизайн костюмів – Марія Квітка.

Найкращий грим – Марія Пілунська.

Найкращі спеціальні ефекти – Денис Рева.

Найкращий фільм – Олександра Костіна, Євгенія Яцута, Артем Колюбаєв, Альона Тимошенко, Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Також члени команди були номіновані ще в трьох категоріях:

Найкраща жіноча роль – Соломія Кирилова.

Найкраща чоловіча роль – Іван Шаран та Олександр Ярема.

Найкращий звук – Сергій Степанський.

Події фільму “Памфір” розгортаються у західних областях України напередодні традиційного карнавалу до свята Маланки. Головний герой – Леонід на прізвисько Памфір, контрабандист у минулому, обрав чесне життя та долю заробітчанина в Європі. Після тривалої відсутності Памфір повертається додому, щоб возз’єднатися з сім’єю. Безумовна любов сім’ї має побічну дію і змушує головного героя звернути на ризикований шлях із незворотними наслідками.

За словами актора Олександра Яцентюка, який зіграв Памфіра, робота над фільмом зайняла півтора року. Працювали над найменшими деталями образу, наприклад, над пластикою героя. Для ролі актору довелося набрати 17 кілограмів. Глибше зрозуміти своїх персонажів допомагали тривалі репетиційні експедиції. Актори їздили в Карпатські гори і жили за традиціями справжньої гуцульської родини.

Зазначимо, що “Памфір” – результат спільних зусиль України, Франції, Польщі, Чилі, Німеччини та Люксембургу.

Білий дім засудив рішення компанії Amazon відображати вартість впроваджених президентом США Дональдом Трампом мит у цінниках товарів, назвавши його “ворожим актом”.

Учора, 28 квітня, в Миколаївській області поліція прибула на виклик щодо сімейного конфлікту. Під час втечі кривдник дістав гранату й кинув її в бік правоохоронців. Четверо отримали поранення. Один із них — 21-річний Максим Рижко — загинув на місці. У нього залишилися дружина і немовля. Його донька ніколи не побачить батька. І це — трагедія.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

У Японії 27-річного китайського студента рятували на горі Фудзі двічі за чотири дні. Спершу він піднявся на гору поза офіційним сезоном сходжень, і його довелося спускати з вершини гелікоптером. Вдруге він повернувся на вершину по забутий телефон.

У результаті складної евакуаційної місії ГУР МОУ із закритого сирійського табору Родж вдалося евакуювати громадянку України та двох її дітей.