Тимчасовим спікером Палати представників США став республіканець Патрік Макгенрі

Джерело: BBC

Після звільнення Кевіна Маккарті з осади спікера Палат представників США, його посаду тимчасово обійматиме республіканець Патрік Макгенрі.

Макгенрі з Північної Кароліни, підтримував Кевіна Маккарті на його посаді.

Незрозуміло, чи матиме Макгенрі повні повноваження на посаді спікера чи лише адміністративні і можливість контролювати процес виборів нового спікера.

У правилах також не вказано, як довго особа може бути тимчасовим спікером Палати представників США та коли мають відбутись нові вибори.

“У Палаті, ймовірно, пануватиме хаос, доки не буде обрано іншого спікера. Враховуючи ворожі розбіжності всередині партії республіканців, цей процес може виявитися таким же безладним, як і власна битва Маккарті”, – зауважили у BBC.

Що передувало?

3 жовтня вперше в історії Палата представників Конгресу США проголосувала за усунення конгресмена Кевіна Маккарті.

Результат голосування за пропозицію про звільнення: 216 “за” та 210 “проти”. Водночас вісім республіканців проголосували за усунення Маккарті з поста спікера.

Маккарті зіштовхнувся з голосуванням про відставку, яку ініціював соратник Дональда Трампа Метт Гетц. Це сталося після рішення, прийнятого паном Маккарті на вихідних, співпрацювати з демократами, щоб зберегти роботу уряду.

Нині Конгрес, який має за 45 днів прийняти повноцінний бюджет, в якому зокрема повинні бути передбачені кошти на підтримку України, заблокований.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.