Викрито агентурну мережу російського ГРУ, які працювали на РФ у Харкові та на Житомирщині

Джерело: Служба безпеки України

Контррозвідка Служби безпеки успішно припинила функціонування агентурної мережі, що належала головному управлінню Генерального штабу Збройних Сил Російської Федерації, відомої як ГРУ, та діяла в Харківській та Житомирській областях. 

Фото: Служба безпеки України

У ході спецоперації було затримано трьох агентів російської військової розвідки, серед яких був громадянин Росії.

Фото: Служба безпеки України

За інструкціями окупантів, їхні спільники збирали інформацію про розташування та рухи Збройних Сил України в обох регіонах. Крім того, вони  приховано відстежували дані про повітряні атаки ворога на важливі об’єкти критичної та соціальної інфраструктури, а потім надсилали так звані звіти про можливі “прильоти”.

Усю цю інформацію агенти передавали резиденту (керівнику) цієї ворожої групи, який перебував в Бєлгороді. Виявилося, що це був позаштатний представник 74-го розвідувального центру РФ.

Зібрані дані потім передавалися його “керівнику” – військовому співробітнику ГРУ РФ. Ця розвідувальна інформація була необхідна окупантам для підготовки та виконання точних ударів проти українських об’єктів.

Контррозвідники СБУ знайшли місця перебування російських агентів і затримали їх у їхніх власних помешканнях. 

Фото: Служба безпеки України

За слідчими даними, затримані були місцевими жителями, яких російська військова розвідка завербувала ще до початку повномасштабного вторгнення Росії.

Ці особи потрапили до сфери інтересів російських спецслужб під час численних поїздок на територію Росії, де їх і завербували.

Після 24 лютого 2022 року російська розвідка “активізувала” своїх агентів і перейшла до регулярного зв’язку через месенджери.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки оголосили затриманим про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України. 

Зараз вони перебувають під вартою і їм загрожує довічне позбавлення волі.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.