КНДР почала постачати Росії артилерію для війни проти України, – CBS News

Джерело: CBS News
Представник США повідомив, що Північна Корея почала перекидати артилерію до Росії. Зазначають, що наразі не відомо, чи є передача частиною нового довгострокового ланцюжка постачання чи лише обмеженою партією.
Один високопоставлений південнокорейський чиновник сказав, що Сеул стурбований тим, що лідер КНДР Кім Чен Ин може прагнути придбати технологію в Росії для створення атомних підводних човнів і більш досконалих ракет і супутників, на додаток до співпраці у сфері звичайної зброї.
Чиновник попередив, що якщо двосторонні зв’язки між Росією та Північною Кореєю поглибляться до такого рівня, це підкреслить здатність Кіма загрожувати не лише Південній Кореї та Японії, але й усьому світу.
- Позаплановий російський військовий VIP-літак приземлився в столиці Північної Кореї Пхеньяні цього тижня, а потім повернувся в Москву.
- Північна Корея проводить навчання на знак протесту проти навчань союзників. Зокрема у КНДР симулювали ядерний удар по Південній Кореї.
- Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин сказав президенту Росії Володимиру Путіну, що його країна пропонує “повну і беззастережну підтримку” “священної боротьби” Росії за захист своїх інтересів безпеки, маючи на увазі війну Росії в Україні.
- Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин змінив старшого генерала збройних сил і закликав до більшої підготовки до можливої війни, збільшення виробництва зброї та розширення військових навчань.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.