На швидку відбудову України знадобиться до 15 млрд доларів
Джерело: Урядовий портал
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що на програми швидкої відбудови України необхідно до 15 мільярдів доларів.
“Потреби швидкої відбудови України залишаються на рівні до 15 млрд доларів. Цього року було профінансовано лише частину потреб, решта витрат переходять на 2024 рік”, – зазначив Денис Шмигаль.
А також додав, що була переформатована робота Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України, і тепер до її керівного комітету входять союзники із країн G7 та Європейського Союзу.
За словами прем’єр-міністра, одним із головних завдань платформи цього року і на наступний рік є забезпечити фінансування проєктів відновлення.
Загалом, за його даними, у 2023 році з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії на різні програми відновлення було виділено 62,3 млрд грн.
Кошти спрямовані, зокрема, на роботи на об’єктах енергетики, будівництво водогонів, будівництво та відновлення об’єктів інфраструктури, на експериментальний проєкт комплексного відновлення шести населених пунктів, а також місцевим бюджетам для реалізації проєктів на об’єктах соціальної сфери та житлово-комунального господарства.
Також в Україні активно реалізовується запроваджена урядом програма “єВідновлення”, на яку виділено 4,4 млрд гривень. І вже для 16 тисяч українських родин погоджено виплати на ремонти осель.
Зокрема, зараз впроваджуються житлові сертифікати для тих, чиє житло повністю зруйноване, якими можна буде скористатися вже у листопаді. Третій компонент програми — це відшкодування тим, хто зробив ремонти власним коштом.
Важливим питання на сьогодні є гуманітарне розмінування, на яке у проєкті Держбюджету на 2024 рік закладено 2 млрд грн. За словами прем’єр-міністра, відповідно до плану розмінування сільськогосподарських земель на деокупованих територіях потрібно обстежити 470 тис. гектарів.
Крім того, за словами глави уряду, незабаром планується Міжнародна донорська конференція з гуманітарного розмінування України в Хорватії, на якій очікується залучення додаткових фінансових ресурсів від різних країн, донорів та організацій.
Також прем’єр-міністр зазначив, що триває активна робота з партнерами щодо наповнення Фонду ліквідації наслідків збройної агресії за рахунок конфіскованих російських активів.
- У межах державної програми “єВідновлення”, якою передбачено грошові виплати на ремонт житла, пошкодженого внаслідок повномасштабної війни, українцям виплатили перший мільярд гривень.
- Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України готує спільний проєкт з Банком розвитку Ради Європи (БРРЄ) щодо капітальних ремонтів пошкоджених багатоквартирних будинків.
- Напередодні бою українського боксера, чемпіона світу у першій важкій вазі Олександра Усика у Польщі відбувся благодійний аукціон, на якому вдалося зібрати ще один мільйон гривень на відбудову України.
Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.
Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.