Бойовики ПВК «Вагнер» готували ХАМАС перед нападом на Ізраїль — ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву.
Частина найманців ПВК “Вагнер”, які виїхали з Білорусі в напрямку країн Африки, долучилися до підготовки та передачі бойового досвіду терористам ХАМАС.
Ключовими напрямками стали тренування штурмів та застосування малих безпілотних апаратів для скиду вибухового матеріалу.
У ЦНС наголосили, що серед союзників ХАМАСу лише росіяни мали досвід застосування безпілотників з механізмами скиду. Під час навчань в країнах Африки саме ці знання найманці передавали бойовикам.
Раніше ЦНС заявляв, що на тлі конфлікту, який спалахнув на Близькому Сході, ворожі Telegram-канали поширюють неправдиву інформацію з ціллю дискредитувати Україну та українських військових.
- Українська розвідка заявила, що Росія передала бойовикам ХАМАСу захоплену в Україні іноземну зброю. РФ має намір використати цю інформацію для нібито “викривальних публікацій” та так званих “розслідувань” у західних ЗМІ з метою дискредитації ЗСУ.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.