Користувачі Android бачать пропутінську пропаганду через Google, – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

В Google стверджують, що після вторгнення Росії в Україну у 2022 році вони наполегливо працювали, щоб перешкодити уряду Володимира Путіна використовувати їхні сервіси для поширення дезінформації. Але широко використовувана служба Android під назвою Discover продовжує подавати пропаганду російській аудиторії.

Discover відображається як канал вмісту в браузері Chrome на пристроях Android. Наприклад, читачі можуть побачити брехню та дезінформацію, зокрема статтю, в якій звинувачують Україну в нещодавньому російському ударі по селі Гроза на Харківщині, а в іншій статті стверджують, що президент України Володимир Зеленський вербує бойовиків з “Ісламської держави”.

У вересні Google налічував понад 200 000 щоденних звернень до Константинополя, яким керує Костянтин Малофєєв, російський бізнесмен і союзник Кремля, проти якого США та Європейський Союз ввели санкції.

Google заявив, що він був ефективним у зриві російських інформаційних операцій, або IO, спрямованих на підтримку внутрішньої підтримки війни. 

“Москва використала весь спектр IO — від відкритих державних медіа до таємних платформ і облікових записів — для формування суспільного сприйняття війни. У 2022 році Google перервав 1950 випадків російської активності вводу-виводу на своїх платформах”, — йдеться у звіті від 26 вересня.

У рамках придушення Кремлем засобів масової інформації часів війни уряд зараз блокує Google News у Росії, хоча інші служби Alphabet Inc. , зокрема YouTube і Google Search, продовжують працювати. Операційна система Android також використовується на понад 80% мобільних пристроїв у Росії разом із функцією Discover, яка регулярно поширює пропагандистські ЗМІ.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.