У Каліфорнії заборонять 26 хімічних речовин, які застосовують у косметичних засобах

Джерело: CNN

Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом заборонив 26 хімічних речовин, які використовуються в багатьох косметичних засобах, таких як засоби для волосся, засоби для миття тіла та лаки для нігтів, через занепокоєння щодо шкоди здоров’ю.

Економіка Голден-Стейту є найбільшою в Сполучених Штатах і п’ятою у світі , а це означає, що новий закон знаменує собою ще один крок, який може вплинути на споживчий ландшафт не лише Каліфорнії, а й решти країни.

Представлений депутатом Асамблеї Лорою Фрідман у лютому законопроєкт 496 доповнює закон штату про нетоксичну косметику 2020 року, який забороняє включати 24 інші широко використовувані хімікати в засоби особистої гігієни. Початковий закон набуде чинності в 2025 році, а новий закон не буде введено в дію до 2027 року, що дасть компаніям час для оновлення рецептів продуктів.

Цьогорічний закон, ухвалений 8 жовтня, забороняє виробництво, продаж або доставку будь-яких косметичних продуктів, що містять інгредієнти, які зазвичай використовуються в шампунях і кондиціонерах; лаках для волосся і фарбах; засобах гігієни; лосьйонах; ароматизаторах, таких як духи та пральні порошки тощо.

Згідно з даними Environmental Working Group, заборонені інгредієнти, включаючи вінілацетат, речовини бору, певні барвники та стирол, містяться принаймні в сотнях продуктів.

“Засоби особистої гігієни та косметика мають бути нетоксичними для всіх. Щодня жителі Каліфорнії використовують мило, шампуні, косметику та інші засоби особистої гігієни, не усвідомлюючи, що ці продукти можуть містити хімічні речовини, які представляють серйозний ризик для здоров’я. Європейський Союз забороняє майже 2000 хімічних речовин у таких продуктах, тому цю заборону на шкідливі канцерогени та ендокринні руйнівники давно назріло”, — сказав Фрідман у прес-релізі Environmental Working Group, некомерційної організації охорони навколишнього середовища, яка виступила спонсором закону.

За законом від косметичної промисловості США не вимагається отримання дозволу Управління з контролю за продуктами й ліками США, перш ніж виводити продукти на ринок.

“Заборонені хімічні речовини пов’язані з різними проблемами зі здоров’ям, включаючи рак, генетичні дефекти та шкоду навколишньому середовищу. Нещодавнє рішення Каліфорнії заборонити косметику, що містить 26 токсичних хімікатів, є значною перемогою для безпеки споживачів і громадського здоров’я”, – сказав доктор Ніл Клайн, директор Американської косметичної асоціації, електронною поштою.

За даними Environmental Working Group, деякі із заборонених хімічних речовин також пов’язані з порушенням фертильності, опіками шкіри та пошкодженням органів або очей.

“Боратні сполуки, такі як бура, використовувалися в косметиці як консерванти, емульгатори та регулятори pH. Висловлюються певні занепокоєння щодо їх потенціалу дисбалансу ендокринної системи, а також викликають подразнення шкіри”, — сказав Клайн.

Циклотетрасилоксан, один із нещодавно заборонених інгредієнтів, які містяться в деяких кондиціонерах для шкіри та волосся, виявився “стійким для навколишнього середовища”, додав Клайн, “оскільки він накопичується у воді та може завдати шкоди рибам і водним мешканцям”.

Деякі занепокоєння щодо цих хімічних речовин більше пов’язані з упаковкою косметики, ніж із самими продуктами. Наприклад, стирол “зазвичай не міститься в косметиці, але використовується у виробництві деяких пакувальних матеріалів”, – сказав Клайн. “Довгостроковий вплив високих рівнів стиролу пов’язаний з ризиком раку”.

  • Паперові соломинки заведено вважати “екологічно чистими” у порівнянні з їхніми пластиковими аналогами, які в останні роки стали забороняти до використання в багатьох країнах. Натомість європейські дослідники виявили, що у таких трубочках містяться токсичні хімічні речовини, які можуть становити небезпеку для людей, дикої природи та навколишнього середовища.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що ізраїльські військові знайшли на базах бойовиків “Хезболли” найсучаснішу російську зброю на півдні Лівану.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

Згідно з інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, в Україні вже намолочено 62,2 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 16,8 млн га.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.